Заявлена дальність дії такої системи становить до 100 км при максимальній висоті до 5 км
Російська корпорація "Ростех" заявляє, що розробила і провела випробування спецапаратури системи розпізнавання "свій-чужий" для безпілотних літальних апаратів. На думку росіян, таке обладнання допоможе розпізнавати БПЛА у повітрі, щоб ППО не гатила по власних дронах. Нібито продукт вже готовий до старту серійного виробництва.
РосЗМІ пишуть, що йдеться про "малогабаритний пристрій", який можна буде інтегрувати в "широку лінійку бойових дронів". Його вага становить 150 грамів, він потребує для своєї роботи мінімум електроенергії, і тому такою системою окупанти хочуть оснащувати навіть свої "мавіки". Заявлена дальність дії системи – до 100 км при максимальній висоті до 5 км. Наскільки це відповідає дійсності, ще належить з’ясувати, пише Defense Express.
Лише в теорії встановлення системи "свій-чужий" на дрони дозволить розрахункам протиповітряної оборони і винищувальної авіації одразу ідентифікувати повітряну ціль як російський дрон. Ймовірно, це може врятувати російські БПЛА від так званого "дружнього вогню".
Аналізуючи ці заяви агресора, Defense Express зауважує, що розробка перебуває на стадії тестувань і заяв. Тож залишається питання наскільки вона буде придатною для використання на практиці, залишається без відповіді.
"Також варто наголосити, що оскільки дрони сьогодні - це фактично розхідний матеріал, то і постачання систем "свій-чужий" до них має бути налагоджене у не менших масштабах, щоб така система дійсно була ефективна комплексно", – наголошує видання.
Українські військові за час повномасштабної війни створили унікальну систему протиповітряної оборони. Це стало можливим завдяки вдалому комбінуванню наявного озброєння, зокрема ще радянського, різних тактичних прийомів та роботі авіації.
В Україні вже розробляють нові дрони-камікадзе, які мають штучний інтелект. Вони можуть завдавати удару по цілі навіть у разі втрати зв'язку з оператором. У Міністерстві оборони стверджували, що у грудні поставки безпілотників для потреб ЗСУ зростуть у кілька разів порівняно з листопадом. Також Україна захистила деякі об'єкти завдяки арендованим ЗРК, які ЗСУ передали у лізинг.
Також ми розповідали, що у знищенні ворожих дронів найкраще себе показали німецькі зенітні комплекси Gepard. Дрони використовуються не тільки в повітрі, але й у морі. Той, хто зможе зробити технологічний ривок та кратно наростити виробництво безпілотників, матиме серйозну перевагу над противником.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.