Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Як би я хотів” — це була та пісня, яка народилася одразу під час нашої першої зустрічі з Артемом. Це вийшло дуже легко, вже в перший день. Так би мовити, терапевтичним способом — ми одразу сублімували успіхи, бо це був якийсь такий стан, коли ця пісня стала зізнанням. Коли ти говориш людині: “Я дійсно бажаю тобі щастя будь-якою ціною, байдуже, чи буду я з тобою. Я хочу, щоб ти була щаслива. Якщо я не та людина, яка зробить тебе щасливою, то я хочу, щоб точно була людина, яка тебе зробить щасливою”.
Речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат наголосив, що Україна захистила деякі об'єкти завдяки арендованим ЗРК, які ЗСУ передали у лізинг
Речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат повідомив, що Україна орендувала в деяких випадках системи протиповітряної оборони у міжнародних партнерів. Він також зазначив, що США, Німеччина та Франція збільшили виробництво засобів ППО, зокрема ракет до самих пускових установок. У повітряних силах ЗСУ вважають, що системи протиповітряної оборони в дефіциті в усьому світі.
Про це він розповів в ефірі телемарафону. За його словами, Україна взяла у лізинг ці засоби для захисту важливих об'єктів та водночас й тренування військових.
Також військовий відзначив, що у світі дефіцит ЗРК. Тому не всі можуть їх дати на платній основі. Однак, деякі країни зробили можливим їх оренду.
"Цей комплекс повернуто і це не є якимось поширеним явищем. Ніхто ППО не дасть в оренду. Його мало і кожна країна захищає свій повітряний простір і національні інтереси”, - наголосив речник.
Також він розповів, що західні союзники можуть робити ці системи для себе, і він сподівається, можливо, для України. Ігнат вважає, що зараз Україні поступово треба змінювати всі радянські засоби, які допомагають збивати російські ракети, адже воно не може існувати занадто довгий час і старішає.
У середині жовтня у силах ППО повідомили, що Україна бере в оренду системи протиповітряної оборони, аби посилити захист під час опалювального періоду. Він також не назвав країни, які цим допомагають Україні, адже партнери не хотіли б, аби українське командування озвучувало цю інформацію на загал.
"Така практика у нас вже є. Зрозуміло, що кожна країна перш за все дбає про власний захист. Ніхто своє ППО просто так нам не віддасть. Чому так довго постачають ППО, чому дозовано? Бо не має її стільки у світі, щоб нам її віддати", - сказав він.
Військовий також наголосив, що окрім самих пускових установок важливими елементами є боєкомплекти та ракети.
Декілька днів тому стало відомо, що Армія оборони Ізраїлю отримала від США дві батареї "Залізний купол". Про їх передачу вперше заговорили наприкінці жовтня 2023 року. Однак, як зазначається, США поставили Ізраїлю на умовах оренди. Дві батареї Iron Dome прийдеться віддати назад американцям до кінця 2024 року. США оголосило про лізинг цієї зброї під час брифінгу Пентагона 7 листопада 2023 року. Ізраїль обрав схему постачання за орендою, щоб пришвидшити передачу цих систем до країни. Також в країні не виключають, що коли завершиться термін дозволу на експлуатацію цього озброєння, ЦАХАЛ може викупити ці системи й поставити на бойове чергування.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.