Міноборони в грудні обіцяє відчутно збільшити постачання дронів для ЗСУ

Читать на русском

Відомство спрямує більше ресурсів на закупівлю безпілотників, особливо тактичного рівня

Читать на русском
Дрони для фронту
Картина на полі бою має суттєво змінитися, сподіваються в МО

Відомство спрямує більше ресурсів на закупівлю безпілотників, особливо тактичного рівня

Незабаром ЗСУ отримають значно більше дронів. В грудні Міноборони обіцяє збільшити кількість поставлених до армії безпілотників у кілька разів. Очікується, що це змінить ситуацію на фронті на краще. 

Про це повідомив заступник міністра оборони генерал-лейтенант Іван Гаврилюк. Його слова цитує пресслужба Міністерства оборони

Наразі Міноборони має плани спрямувати додатковий ресурс на закупівлю та виробництво БПЛА. Особливо важливими в цьому контексті є дрони тактичного рівня.

Генерал-лейтенант Гаврилюк зазначає, що таким чином є надія на зміну ситуації на фронті. Звичайно ж, сподіваються на те, що перевага буде за ЗСУ.

"Сподіваюсь, картина на полі бою зміниться. Важливо додати, що необхідно масштабувати не лише виробництво БПЛА, але й виробництво РЕБ. Ми все більше стимулюємо активізацію внутрішніх виробництв цієї техніки. Нині для цього докладається максимум зусиль і можливих фінансових ресурсів", - сказав Гаврилюк.

Станом на зараз у Збройних силах експлуатуються близько 70 безпілотників різних модифікацій. В якості боєприпасів для таких БПЛА використовують понад 20 різних типів снарядів. Також постійно модернізуються й системи радіоелектронної боротьби. Зокрема, нещодавно в ЗСУ поступили шість нових типів РЕБ.

"Найближчим часом також планується тестування низки тактичних засобів радіоелектронної боротьби з БПЛА та засобів виявлення БПЛА", - анонсував Гаврилюк. 

Дрони для ЗСУ: чому такі важливі 

Важливість та необхідність дронів на цій війні складно переоцінити. По-перше, вони є засобом ведення війни. По-друге, це нерідко "очі" та "руки" наших збройних сил. Безпілотники здатні виконувати безліч задач, від безпосередньо військових до диверсійниї, розвідувальних, коригуючих тощо. 

До того ж зазначимо, що дрони значно дешевші за більшу частину іншої зброї. Саме тому під час українсько-російської війни безпілотники стали використовувати так часто, як ніколи раніше у світі. А росіяни взагалі щоночі атакують Україну саме за допомогою "шахедів", а не дорогих ракет. 

В цьому контексті надважливим є також дронобудівництво. Адже гинуть на фронті ці "пташки" щодня, і їх ніколи не буває забагато. Тому Україна вже зараз активно працює в цьому напрямку, постійно нарощуючи виробництво безпілотників. На жаль, не відстає і росія: вони вже добудовують кілька великих заводів з виробництва "шахедів", до того ж регулярно отримують нові партії з Ірану. 

Дрони сьогодні використовуються не тільки в повітрі, але й у морі. Той, хто зможе зробити технологічний ривок та кратно наростити виробництво безпілотників, матиме серйозну перевагу над противником. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.