Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Тихий дощ” — це лірична подорож, де похмурого осіннього вечора ти можеш залишитися наодинці зі своїми думками. Здається, місто дихає ритмом цієї пісні, й навіть на перший погляд байдужі бетонні стіни вбирають у себе цю мелодію. І кожен стає свідком цієї магії й частиною осінньої симфонії — меланхолійної, але водночас сповненої тихої надії на новий світанок.
Комітет з питань нацбезпеки закінчив слухання щодо законопроєкту
У суботу, 6 січня, Комітет Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки закінчив слухання щодо законопроєкту про мобілізацію. І як виявилося щодо нього триває багато дискусій. Через це документ можуть повернути назад у Кабмін.
Про це повідомив член комітету Федір Веніславський у коментарі “РБК-Україна”. Він нагадав, що також необхідний розгляд антимонопольного комітету, який надасть висновки.
“Є дві опції – або повернути Кабміну на доопрацювання, або ухвалити проєкт за основу й далі допрацьовувати його у Раді до другого (читання – ред.), що малоймовірно. Є низка дискусійних норм, які не схвалюють члени комітету”, – зазначив нардеп.
Найбільше дискусій, за словами Веніславського, виникло через норми щодо людей з інвалідністю 3 групи, дискреції органів (зокрема, керівники військових адміністрацій мають не зовсім юридично чітко визначені повноваження), а також обмежень і покарань за неявку до ТЦК та внесення у реєстр боржників за рішенням керівника ТЦК. Крім того, існують питання і стосовно норми про електронні оповіщення військовозобов’язаних.
У Раді зареєстрували законопроєкт №10378 про зміни до законів про мобілізацію, облік, військову службу від уряду ще 25 грудня. Документ Передбачає комплексні зміни щодо правил військового обліку, вручення повісток, проходження ВЛК, відстрочки, мобілізації, військової служби та звільнення.
Вже 4 січня Комітет з нацбезпеки розпочав розгляд цього законопроєкту. Обговорення триватиме до суботи включно. Там були присутні міністр оборони Рустем Умєров, головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний та начальник Генштабу ЗСУ Сергій Шаптала.
Відомо, що комітет має питання практично до всіх сторінок законопроєкту про зміни в мобілізації. А їх там 73.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.