“Я готовий на все заради миру в Україні. Якщо завтра Україну приймуть до ЄС та НАТО, я більше не потрібний. Але поки цього не буде, я захищатиму свою країну”
"Це був такий час, коли всі записувалися до тероборони, і були великі черги. Я попросив зайняти мені місце в черзі, щоб я зміг записатися"
Настав час зруйнувати сталу догму, що завжди винні двоє. Прислухайтеся і дозвольте собі відчути правду, прожити цей біль і стати вільними від того, що вас руйнуво.
Дві найбільші польські партії розділили між собою левову частку голосів та надішлють втричі більше депутатів, ніж їхні конкуренти
Національна виборча комісія, яка завершила підрахунок результатів волевиявлення громадян у всіх виборчих округах на виборах до Європарламенту, заявила, що явка становила 40,65 %. Згідно з офіційними результатами, владна «Громадянська коаліція» зуміла отримати мінімальну перевагу над опонентами з «Права та справедливості». На третьому місці опинилася антиукраїнська «Конфедерація», хоч вона набрала втричі менше, ніж лідери списку.
Як повідомляє портал Prawo.pl, лівоцентристи з «Громадянської коаліції» (PO) прем’єра Дональда Туска набрали найбільше голосів — 37,06 % і здобули 21 місце. Практично стільки само отримали їхні супротивники з «Права та справедливості» (PiS) Ярослава Качинського — 36,16 %. Від правоцентристів до Європарламенту поїде 20 депутатів.
Ультраправа «Конфедерація» здобула 12,08 % і 6 місць. Аграрна партія «Третій шлях» має вдвічі менше — 6,91 % і надішле трьох депутатів. «Ліві» теж здобули 3 мандати. Обидві ці партії входять до владної більшості Туска, тоді як «Конфедерати» співпрацюють з PiS.
У неділю, 9 червня, відбувалися вибори до Європарламенту в більшості країн Євросоюзу. Хоч парламент не має законодавчої ініціативи, він впливає на прийняття рішень щодо низки ключових питань, зокрема російсько-української війни, стратегії розширення, міграційної політики, ухвалення бюджету та формування Єврокомісії. Крім того, вибори слугують індикатором довіри до політсил.
Як і очікувалося, цьогоріч праві, зокрема правопопулісти, посили свої позиції: у Франції через це оголосили дострокові парламентські вибори, а в Бельгії прем’єр пішов у відставку. Але результат був не таким розгромним, як вони розраховували, адже правоцентристська фракція Європейської народної партії зберегла свою більшість, що означає високу ймовірність збереження політичного курсу блоку.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.