Нардепка Савчук каже, що процес щодо заборони консульських послуг для чоловіків був не до кінця продуманий
В Раді підтвердили, що українським чоловікам призовного віку дійсно припинили видавати паспорти за кордоном. Проте українці можуть подати через це в суд. Та ще й мають великі шанси виграти судовий процес.
Про це в ефірі Новини.LIVE заявила позафракційна народна депутатка Оксана Савчук, яка представляє ВО "Свобода". Вона підтвердила, що за кордоном дійсно перестали видавати чоловікам паспорти. Зокрема, в Чехії, Румунії тощо. "Тобто, ті країни, де є найбільше наших громадян", - сказала Савчук.
Вона наголосила, що процес щодо заборони консульських послуг для чоловіків був не до кінця продуманий. Українці навіть можуть подати в суд через те, що не отримали документи та виграти його.
"Наприклад, якщо хтось захоче подати в суд за те, що йому не видали український паспорт, а мали видати, в принципі він має всі шанси цей суд виграти", - резюмувала нардепка.
Усі консульства України з 23 квітня тимчасово припинили надання послуг чоловікам призовного віку. МЗС обмежило усі послуги окрім дій з оформлення посвідчень особи на повернення в Україну. Рішення, як сказали в МЗС, тимчасове та буде скасоване 18 травня - у день, коли набере чинності закон про посилення мобілізації. Також припинено прийом заяв та видачу готових паспортів для чоловіків віком від 18 до 60 років в усіх консульських установах та закордонних підрозділах ДП "Документ".
На фоні цього Польща заявила, що готова допомогти Україні повернути додому чоловіків призовного віку у разі, якщо це буде необхідно. Міністр оборони Польщі Владислав Косиняк-Камиш не виключив варіанту, що Польща позитивно відреагує на прохання Києва повернути додому деяких українських громадян. В цьому випадку йде мова щодо повернення тих, в кого спливе термін дії закордонного паспорта: такі люди автоматично втратять право перебувати на території Польщі.
Слідом за Польщею таку ж заяву зробили в Литві. Міністр оборони Литви Лаурінас Кащюнас наголосив, що необхідно обдумати, як саме можна реалізувати повернення українських чоловіків на батьківщину. Країна спершу дочекається, як цю процедуру проводитимуть у Польщі, і, ймовірно, зробить так само.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.