В Раді кажуть, що українці за кордоном мають всі шанси вигравати суди проти держави

Нардепка Савчук каже, що процес щодо заборони консульських послуг для чоловіків був не до кінця продуманий

Чоловіки за кордоном
За кордоном чоловікам перестали видавати паспорти

В Раді підтвердили, що українським чоловікам призовного віку дійсно припинили видавати паспорти за кордоном. Проте українці можуть подати через це в суд. Та ще й мають великі шанси виграти судовий процес.

Про це в ефірі Новини.LIVE заявила позафракційна народна депутатка Оксана Савчук, яка представляє ВО "Свобода". Вона підтвердила, що за кордоном дійсно перестали видавати чоловікам паспорти. Зокрема, в Чехії, Румунії тощо. "Тобто, ті країни, де є найбільше наших громадян", - сказала Савчук.

Вона наголосила, що процес щодо заборони консульських послуг для чоловіків був не до кінця продуманий. Українці навіть можуть подати в суд через те, що не отримали документи та виграти його.

"Наприклад, якщо хтось захоче подати в суд за те, що йому не видали український паспорт, а мали видати, в принципі він має всі шанси цей суд виграти", - резюмувала нардепка.

Заборона консульських послуг для чоловіків

Усі консульства України з 23 квітня тимчасово припинили надання послуг чоловікам призовного віку. МЗС обмежило усі послуги окрім дій з оформлення посвідчень особи на повернення в Україну. Рішення, як сказали в МЗС, тимчасове та буде скасоване 18 травня - у день, коли набере чинності закон про посилення мобілізації. Також припинено прийом заяв та видачу готових паспортів для чоловіків віком від 18 до 60 років в усіх консульських установах та закордонних підрозділах ДП "Документ".

На фоні цього Польща заявила, що готова допомогти Україні повернути додому чоловіків призовного віку у разі, якщо це буде необхідно. Міністр оборони Польщі Владислав Косиняк-Камиш не виключив варіанту, що Польща позитивно відреагує на прохання Києва повернути додому деяких українських громадян. В цьому випадку йде мова щодо повернення тих, в кого спливе термін дії закордонного паспорта: такі люди автоматично втратять право перебувати на території Польщі.

Слідом за Польщею таку ж заяву зробили в Литві. Міністр оборони Литви Лаурінас Кащюнас наголосив, що необхідно обдумати, як саме можна реалізувати повернення українських чоловіків на батьківщину. Країна спершу дочекається, як цю процедуру проводитимуть у Польщі, і, ймовірно, зробить так само.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube