Литва слідом за Польщею допустила, що може допомогти Україні повернути чоловіків призовного віку

В Литві наголосили, що ніхто не буде збирати українських чоловіків і відвозити в Україну

Повернення чоловіків з-за кордону
Литва може повторити дії Польщі

Литва слідом за Польщею може допомогти Україні повернути чоловіків призовного віку. Таку заяву зробив міністр оборони Литви Лаурінас Кащюнас. Він наголосив, що необхідно обдумати, як саме це можна реалізувати. Також країна спершу дочекається, як цю процедуру проводитимуть у Польщі.

Про це пише Delfi. Міністр оборони Литви визнав, що Вільнюсу необхідно подумати, як допомогти Україні повернути чоловіків призовного віку, які виїхали з країни. Водночас він додав, що Литва поки що не розглядає конкретних заходів й стежить за тим, які рішення з цього питання ухвалить Польща.

"Напрямок правильний. У які заходи це перетвориться, напевно, поки що важко сказати. Мабуть, про це потрібно буде говорити конкретно", - заявив Кащюнас.

Він наголосив, що ніхто не буде збирати українських чоловіків і відвозити в Україну. Розглядаються інші варіанти.

"Але (можна обмежити цих осіб) у соціальних виплатах, дозволах на роботу, документах - це варіанти, які я чую і від польської сторони. Тож давайте почекаємо й подивимося, який варіант вони запропонують, можливо, він підійде і для Литви", - заявив литовський міністр.

Заборона консульських послуг для чоловіків

Усі консульства України з 23 квітня тимчасово припинили надання послуг чоловікам призовного віку. Обмежено усі послуги окрім дій з оформлення посвідчень особи на повернення в Україну. Рішення, як сказали в МЗС, тимчасове та буде скасоване 18 травня - у день, коли набере чинності закон про посилення мобілізації. Також припинено прийом заяв та видачу готових паспортів для чоловіків віком від 18 до 60 років в усіх консульських установах та закордонних підрозділах ДП "Документ".

Як пояснили у Міністерстві закордонних справ України, постанова Кабінету міністрів України № 443 від 23 квітня 2024 року щодо змін у порядку видачі паспортів громадянина України для виїзду за кордон стосується не всіх документів, або консульських послуг. Вона стосується документів, які оформлюються ДМС України за заявами, отриманими ДП "Документ". Як зазначено у повідомленні, порядок роботи консульської служби залишається без змін.

На фоні цього Польща заявила, що готова допомогти Україні повернути додому чоловіків призовного віку у разі, якщо це буде необхідно. Ці люди зможуть стати до лав Збройних сил України. Проте як саме буде реалізовано механізм повернення - поки що невідомо.

Відповідну заяву зробив міністр оборони Польщі Владислав Косиняк-Камиш. Також міністр не виключив варіанту, коли Польща позитивно відреагує на прохання Києва повернути додому деяких українських громадян. В цьому випадку йде мова щодо повернення тих, в кого спливе термін дії закордонного паспорта: такі люди автоматично втратять право перебувати на території Польщі.

Станом на квітень 2024 року в Польщі мешкає приблизно 4,3 млн громадян України, з яких 950 тисяч осіб мають тимчасовий захист біженця. Серед усієї кількості українців у Польщі - не менше 860 тисяч чоловіків.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube