У Німеччині не дозволять експлуатацію "Північного потоку-2" до закінчення сертифікації, - Зеркаль

Читать на русском

Робота трубопроводу загрожує енергетичній безпеці для європейських країн

Читать на русском
У Німеччині не дозволять експлуатацію "Північного потоку-2" до закінчення сертифікації, - Зеркаль

Робота трубопроводу загрожує енергетичній безпеці для європейських країн

"Північний потік-2" не буде запущений у комерційну експлуатацію до завершення сертифікації. Процес займе кілька місяців.

Про це повідомляє Інформатор із посиланням на пост радниці міністра енергетики України Олени Зеркаль.

"На зустрічі з Андреасом Файхтом, держсекретарем Федерального міністерства економіки та енергетики Німеччини, він запевнив, що "Північний потік-2" не буде запущений у комерційну експлуатацію до завершення сертифікації", - уточнила Зеркаль.

За її словами, починаючи з 8 вересня у BNetzA (німецького регулятора) є чотири місяці для розгляду заявки Nord Stream 2 AG і підготовки звіту. Далі регулятор передає його Єврокомісії. У Єврокомісії є два місяці для власного висновку та ще додатково два місяці, якщо це знадобиться.

"Початок роботи "Північного потоку-2" без дозволів призведе до застосування санкцій до нього", - підкреслила Зеркаль.

Проєкт також повинен пройти внутрішню перевірку на попереднє введення в експлуатацію. Тривалість етапу - до трьох місяців.

"Правда є ще одне "технічне" питання. До моменту фізичного запуску газу по трубі, ця труба повинна отримати сертифікат безпеки незалежного міжнародного сертифікатора. Nord Stream 2 AG відмовляється коментувати, яка сертифікаційна компанія обслуговуватиме газопровід і чи залучена ця компанія до процесу попередньої перевірки. Тривалість етапу - від одного місяця до одного року ", - підсумувала Зеркаль.

Нагадаємо, проти будівництва газопроводу виступають Україна й низка європейських країн. Газопровід має з'єднати Німеччину і РФ через Балтійське море. Це дозволить Німеччині та іншим західноєвропейським країнам купувати газ дешевше. Разом з тим противники проєкту вважають, що це посилить газову залежність Європи від РФ, для якої «Північний потік-2» має не тільки економічну, а й політичну підоснову.

Україна в майбутньому може втратити мільярди доларів, якщо газопровід через Балтійське море почне функціонувати, оскільки відпаде необхідність експорту газу у великих обсягах через українську газотранспортну систему. Крім того, ексрадник Путіна заявив, що Росія може почати повномасштабну війну проти України після завершення будівництва «Північного потоку-2».

Також Інформатор писав, що російська компанія «Газпром» оголосила про завершення будівництва «Північного потоку-2».

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте в нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.