У нас забагато медичних вишів, їх треба розформувати — Міносвіти

Заступник очільника Міносвіти Михайло Винницький вважає, що для української освіти корисніше мати медичні факультети на базі класичних вишів

Міносвіти, Винницький, медики
На думку Винницького, спеціалізовані медичні заклади в Україні - "радянський рудимент". Фото з відкритих джерел. Колаж: ілюстративний

Заступник міністра освіти Михайло Винницький заявив, що студенти медичних спеціальностей повинні отримувати базову вищу освіту спочатку у класичних університетах. І тільки після цього навчатися на "потужних" медичних факультетах. Він порівняв ситуацію щодо навчання в Україні з Європою, зазначивши, що в ЄС функціонує лише 4 медичні виші, коли в нашій країні їх 15. 

На думку Михайла Винницького, з часом у медичних спільнотах з'явиться розуміння, що модель медінституту або медфакультету "в класичному виші є більш конкурентною", ніж в окремому закладі освіти. Про це він заявив в етері вебінару "МедОсвіта: Шлях до змін". Він додав, що спеціалізовані медичні заклади вищої освіти - це радянський рудимент. 

"В нас немає якихось короткострокових планів стосовно того, що заклади медичної освіти мають раптово стати частиною якихось класичних університетів. Ми дійдемо еволюційним способом", - повідомив Винницький.

Винницький вважає, що для якості української освіти було б корисніше, якби в Україні працювали "потужні медичні факультети" в межах класичних університетів. На його думку, за допомогою цього молоді студенти отримають більше користі від ширшого вибору дисциплін, яку надають звичайні виші, на відміну від вузькоспеціалізованих закладів вищої освіти.

"Це тому, що 18-20-літня молода людина може більше скористатись з великого вибору предметів, які може надати класичний університет. А тоді далі звужувати свою діяльність в медичному факультеті і практично навчатися", - наголосив він.

Нещодавно Михайло Винницький заявив, що вартість вищої освіти в Україні має бути дорожчою. На його думку, українські інститути та університети не можуть підготувати достатньо професійних фахівців за ту ціну контракту, яку пропонують студентам. 

Молоді українці обирають навчання за кордоном

Українські підлітки масово планують виїжджати за кордон через побоювання щодо можливості зниження призовного віку до 18 років. Журналісти The Times поспілкувались з тінейджерами з Харкова. Вони повідомили, що школярі готуються виїхати з України не тільки через постійні бомбардування міста росіянами, але й через переживання, що їх можуть відправити на фронт.

Восени міністр освіти на науки Оксен Лісовий повідомив, що українські старшокласники масово виїжджають за кордон. Зокрема тенденція стосується хлопців-підлітків, які в 17 років мають стати на військовий облік до територіальних центрів комплектування. За словами Лісового, Міносвіти має запропонувати учням якісну професійну, передвищу та вищу освіту, яка спонукатиме дітей залишатися в країні.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube