На тлі заяв про можливе зниження мобілізаційного віку, підлітки обирають життя в ЄС, убезпечуючи себе від призову до армії
Українські підлітки масово планують виїжджати за кордон через побоювання щодо можливості зниження призовного віку до 18 років. Про це повідомляє західне видання The Times, журналісти якого поспілкувались з тінейджерами з Харкова. За інформацією ЗМІ, школярі готуються виїхати з України не тільки через постійні бомбардування міста росіянами, але й через переживання, що їх можуть відправити на фронт.
Журналісти The Times поспілкувались з 17-річним Дмитром, для якого навчання в Європі виявляється "захистом" від потрапляння на лінію фронту. Багато його знайомих зараз також обирають навчання за кордоном. За словами підлітка, там безпечніше і в іноземному університеті немає ризику бути призваним до лав Збройних Сил України.
"Я збираюся навчатися в Польщі. Коли закінчу, вирішуватиму, чи повертатися в Україну, чи залишатися там. Там буде безпечніше, там не падають бомби та немає ризику, що мене мобілізують на війну без моєї згоди", - цитує підлітка видання.
Його друг, якого також звати Дмитро, погоджується з думкою товариша та додає, що також поїде на навчання за кордон. Він вважає, що в Україні важко навчатись, "коли на вулиці вибухи й постійно відключають електроенергію".
За даними ЄС понад 190 тисяч хлопців віком від 14 до 17 років були зареєстровані як біженці в європейських країнах з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. У виданні процитували слова народної депутатки України Олександри Устінової, яка лобіює постачання зброї Україні в США. У Вашингтоні часто лунали питання в її сторону, чому Київ не знижує мобілізаційний вік та не відправляє на фронт молодших чоловіків.
"Всередині України виник би величезний спротив, і ми не досягли б тих результатів на фронті, яких прагнемо, тому що це не настільки велика кількість людей. Крім того, це був би чіткий сигнал для родин, щоб вивезти своїх дітей. Тож, якщо ми хочемо втратити майбутнє покоління, тоді так, це те, що потрібно робити", - сказала вона
Радник президента України Дмитро Литвин нещодавно заявив, що в Україні не ведуть підготовку до зниження мобілізаційного віку з 25 до 18 років. Так він прокоментував пост про доцільність виїзду хлопців 15-17 років за кордон. Напередодні подібні заклики прозвучали від американських посадовців.
На початку грудня державний секретар США Ентоні Блінкен на виступі у Брюсселі заявив, що Україна має ухвалити складні рішення щодо подальшої мобілізації громадян для відбиття російського нападу. Таким чином він, ймовірно, натякнув на необхідність починати мобілізацію громадян, котрим менш ніж 25 років.
Водночас низка американських політиків закликала Україну посилювати мобілізаційні заходи та знизити вік призову до війська до 18 років. Зокрема, радник Байдена з питань національної безпеки Джейк Салліван заявив, що Києву необхідно терміново мобілізувати додаткові сили, адже проблеми на фронті зараз більше пов’язані із людськими ресурсами, а не зі зброєю.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.