У МОЗ розповіли, чим зумовлені відмови від COVID-вакцинації

У відомстві підвели проміжні підсумки після 10 днів вакцинації в Україні

У МОЗ розповіли, чим зумовлені відмови від COVID-вакцинації

В Україні не всі люди погоджуються вакцинуватися від коронавірусу, серед медиків також є відсоток відмов. У МОЗ відмови пояснюють протипоказаннями чи виробленими антитілами.

Про це в інтерв'ю "Українській правді" повідомив головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко, передає Інформатор .

За його словами, відмова від щеплення не означає, що людина не погодиться вакцинуватися пізніше.

"Відмова від щеплення не означає, що людина не вакцинується завтра або післязавтра або через 10 днів. Тому говорити про відмову від щеплень як категоричну річ я не буду. Але аналізуючи наш 10-денний процес роботи, можемо сказати, що, наприклад, в ковідніх лікарнях ми вакцинували зараз 24%, працівників лабораторій - 30%, у працівників екстреної медичної допомоги - 20% ", - заявив він.

Ляшко озвучив позицію, чому люди відмовляються від вакцинації.

"Людина могла відмовитися з кількох причин. Перша - вона перехворіла, а ми рекомендуємо, що якщо перехворіли і у вас є антитіла, то можете відкласти вакцинацію на 6 місяців, тобто передати свою вакцину колезі.

Друга причина - людина на момент проведення вакцинації могла мати протипоказання, могла бути в гострій стадії якоїсь хвороби, або мати погане самопочуття, або просто не вийшла на роботу", - додав він.

Відзначимо, зараз в Україні вакцинують препаратом Covieshield, розробленим за ліцензією Oxfrod / AstraZeneca в Індії. Цей препарат має близько 70% ефективності. Раніше в Міністерстві охорони здоров'я розповіли про побічні ефекти від вакцини Covishield.

Також Інформатор писав про те, як відбувається процес вакцинації в Україні.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube