У Молдові відповіли, чи будуть повертати українських призовників в Україну

Молдовський прем'єр Дорін Речан зазначив, що Кишинів дотримуватиметься міжнародних правил і прав людини у питанні повернення українських чоловіків призовного віку

Доріан Речан
Доріан Речан заявив про триваючі переговори між Києвом і Кишиневом з цього питання

Прем'єр-міністр країни Дорін Речан в інтерв'ю NewsMaker прокоментував питання можливого повернення в Україну її громадян призовного віку. За його словами, українська влада висловила "певні побажання" щодо повернення українських чоловіків з-за кордону. Але Молдова "діятиме відповідно до міжнародних стандартів і прав людини".

На уточнювальне запитання, чи має це означати, що Кишинів не видаватиме Києву українців, прем'єр-міністр Речан наголосив, що переговори ще тривають. Про це він повідомив у інтерв'ю News Maker. 

"Ми будемо дотримуватись міжнародного законодавства в тому, що стосується прав людини", - наголосив він.

Нагадаємо, що 23 липня 2024 року посол України у Молдові Марко Шевченко заявив, що Київ веде переговори з Кишиневом про повернення українських чоловіків призовного віку, які незаконно перебувають у Молдові. Зауважимо, що речник Держприкордонслужби Андрій Демченко зазначав, що найбільше чоловіків, які намагаються нелегально покинути Україну, затримують на кордонах з Румунією та Молдовою.

При цьому у соцмережах помітили чи то спроби маніпуляції громадською думкою, чи то навмисне поширення російської пропаганди про те, що нібито Молдова вже погодилася екстрадувати в Україну чоловіків призовного віку. Міністерство закордонних справ Молдови категорично спростувало цю інформацію. Там підкреслили, що це частина навмисної дезінформаційної кампанії РФ.

Позиція інших країн щодо поверння українських чоловіків

У Польщі більш ніж половина опитаних вважають, що Польща повинна повертати українців призовного віку в Україну. Офіційної позиції українського уряду щодо примусового повернення чоловіків з-за кордону поки не існує. Польський уряд також не робив офіційних заяв щодо допомоги Україні у поверненні чоловіків призовного віку.

Раніше деякі політики у Польщі та Литві висловлювали готовність допомогти Україні повернути чоловіків додому. А у Німеччині влада категорично виключає будь-яку можливість примусової депортації за статевою ознакою. Після оголошення цієї позиції Німеччини стало відомо, що Польща офіційно продовжить тимчасовий захист українським біженцям - і це також стосується й українців без паспорта. Відповідь проста: як член ЄС, Польща дотримується загальних правил унії і навряд чи буде йти в розріз з ними. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube