Більш ніж половина поляків вважають, що українських чоловіків призовного віку треба повернути в Україну - опитування

Інші ж думають, що українці мають право залишатися в Польщі або переїхати до інших країн

Українці в Польщі
Опитування показує, що більшість поляків хочуть, щоб українські біженці-чоловіки їхали додому воювати

Більш ніж половина поляків вважають, що Польща повинна повертати українців призовного віку в Україну. Офіційної позиції українського уряду щодо примусового повернення чоловіків з-за кордону поки не існує. Польський уряд також не робив офіційних заяв щодо допомоги Україні у поверненні чоловіків призовного віку.

Опитування, проведене IBRiS на замовлення газети "Rzeczpospolita", показало, що більшість поляків підтримують ідею відправки українських чоловіків призовного віку до Збройних Сил України:

50,7% респондентів висловилися за те, щоб українські чоловіки призовного віку, які перебувають у Польщі, були відправлені воювати в Україні:

  • 28,1% відповіли "однозначно так".
  • 22,6% відповіли "скоріше так".

39% респондентів висловилися проти:

  • 21,4% відповіли "скоріше ні".
  • 17,6% відповіли "точно ні".

10,3% не мають визначеної думки з цього питання.

Нагадаємо, з 18 травня цього року чоловіки віком від 18 до 60 років матимуть 2 місяці на уточнення даних. Українці, які перебувають за кордоном, можуть зробити це в електронному кабінеті, який почне працювати також з 18 травня. Без оновлення даних чоловіки, наприклад, не зможуть скористатися більшістю консульських послуг у закордонних українських дипустановах.

Повернення українських чоловіків додому

Про повернення українських біженців додому раніше заявляв голова Міноборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш, коментуючи повідомлення ЗМІ про те, що українські консульства призупинили видачу документів для чоловіків 18-60 років "через технічні причини". Він нагадав, що "громадяни мають обов'язок перед державою".

Раніше деякі політики у Польщі та Литві висловили готовність допомогти Україні повернути чоловіків додому. А у Німеччині влада категорично виключає будь-яку можливість примусової депортації за статевою ознакою. Після оголошення цієї позиції Німеччини стало відомо, що Польща офіційно продовжить тимчасовий захист українським біженцям - і це також  стосується й українців без паспорта. Відповідь проста: як член ЄС, Польща дотримується загальних правил унії і навряд чи буде йти в розріз з ними. 

Нагадаємо, українцям в Польщі хочуть дати можливість оновити свої дані для ТЦК у дистанційному режимі. У новому законі про мобілізацію є норма про те, що українські чоловіки, що перебувають за кордоном, повинні будуть протягом 60 днів оновити свої дані в українських представництвах або через електронний кабінет, інакше їм відмовлять у консульських послугах.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube