Удари ЗСУ за лінію фронта та ракетна програма: Зеленський провів нову Ставку з Сирським та іншим командуванням

Значну увагу приділили ракетній програмі та зниженню залежності від іноземних постачань, а також комплектації бригад для своєчасної ротації військових

Володимир Зеленський
Зеленський провів Ставку 23 липня

На Ставці Верховного Головнокомандувача 23 липня президент України Володимир Зеленський заслухав доповіді військового керівництва країни. Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський та начальник Генштабу Анатолій Баргилевич детально розповіли про зміни в оперативній ситуації, прогнози та подальші дії. Особлива увага була приділена комплектації бригад для своєчасної ротації.

Обговорювались можливості завдавати ударів за лінією фронту. Проаналізовано ефективність українських дронів різних типів та тактику російської армії щодо боротьби з безпілотниками. Військові оцінили результативність роботи засобів радіоелектронної боротьби (РЕБ) та інших методів протидії ворожим БпЛА.

За словами президента Зеленського, окремо було розглянуто питання ракетної програми. Президент підкреслив важливість зменшення залежності від постачання ракет партнерами, зокрема для систем протиповітряної оборони. Доповіді з цього питання надали міністр стратегічної промисловості Олександр Камишін, перший заступник міністра оборони Іван Гаврилюк та віцепрем’єр-міністр з питань цифрової трансформації Михайло Федоров.

Чи знімуть США заборону на удари вглиб Росії

Народний депутат Єгор Чернєв повідомляє, що США можуть дозволити бити далекобійними ракетами ATACMS по території Росії вже найближчим часом. Він зустрічався з головою Комітету розвідки Палати представників республіканцем Майком Тернером, який сказав, що "дотискатиме тему ракет".

"По цьому питанню є також значна підтримка демократів. Тож, думаю, що шанси досить великі", - зауважив Чернєв.

Проте навіть терористичний удар росіян по дитячій лікарні "Охматдит" в США не вважають підставою для скасування обмежень для України щодо обстрілів території РФ. Зокрема йдеться про удари по воєнних аеродромах, звідки злітають літаки для обстрілу України. Тому зрушень у цьому питання найближчим часом очікувати не варто, заявив координатор Ради національної безпеки США зі стратегічних комунікацій Джон Кірбі.

Партнери України зволікають з погодженням дозволів на удари далекобійними ракетами через постійні загрози Кремля відповісти на такі удари "ядеркою". Тому, щоб не допустили ескалації конфлікту, Сполучені Штати й не дозволяють удари вглиб РФ. Хоча після тривалих вмовлянь вони все-таки дали дозвіл, але тільки на удари у прикордонні з Україною. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube