У Міноборони пояснили, як ТЦК перевірятимуть чоловіків на вулицях і чи всі документи будуть дійсні

Чоловіки мають показувати працівникам ТЦК та СП документи, які підтверджують, що вони перебувають на військовому обліку, а якщо таких не буде - їх можуть затримати

ТЦК, перевірка документів на вулиці, мобілізація в Україні
Відтепер документ про перебування на військовому обліку має обов'язково бути при собі

В Україні завершилась кампанія оновлення військово-облікових даних громадян призовного віку. Відтепер кожен чоловік має мати при собі військово-обліковий документ, як от військовий квиток паперовий, або ж його електронний аналог, оскільки ТЦК перевірятимуть громадян для виявлення порушників військового обліку. Контроль здійснюватимуть, зокрема, на вулицях. Якщо з'ясується, що дані оновлені не були, чоловіка можуть затримати й накласти на нього штраф.

Про те, як ТЦК та СП перевірятимуть чоловіків на вулицях, детально розповіла заступниця міністра оборони України Катерина Чорногоренко в інтерв'ю для Армія TV. Насамперед вона наголосила, що ТЦК можуть перевіряти порушників військового обліку не лише на блокпостах, але й на вулицях, або у будь-яких інших місцях. 

Щоб уникнути неприємностей, громадянам варто мати при собі військовий квиток, або його електронний аналог. ТЦК зможуть спеціальними технічними пристроями зчитати дані про людину і перевірити, чи міститься інформація про конкретну особу у реєстрі "Оберіг". Також ТЦК зможуть сканувати й QR-код (цифровий аналог військового квитка) і перевіряти інформацію про перебування на військовому обліку.

Черногоренко пояснила, що у випадку відсутності військово-облікових документів, громадянина можуть затримати. ТЦК звернеться до поліції щодо адмінзатримання людини, яка не оновила дані протягом 60 днів. 

Усі військово-облікові документи старого зразка у паперової форми  будуть дійсні й надалі. Йдеться про:

  • Тимчасове посвідчення військовозобов’язаного нового зразка з 2017 року;
  • Тимчасове посвідчення військовозобов’язаного кількох зразків до 2017 року;
  • Приписне свідоцтво для призовників, які стали на військовий облік та не є військовозобов’язаними;
  • Військовий квиток чи посвідчення офіцера.

Військово-облікові документи, згенеровані через застосунок Резерв+ теж підходять для їх перевірки ТЦК на вулиці. Вони мають таку ж юридичну силу, як і паперовий військовий квиток. 

Якими будуть наслідки несплати штрафів за порушення військового обліку?

Військовозобов'язаним, які не сплачують штрафи вчасно, загрожують значні фінансові втрати. Приміром, у разі несплати штрафу протягом 15 днів з моменту його винесення, справа передається до виконавчої служби. Це призводить до подвоєння штрафу та додавання виконавчих витрат. Наприклад, початковий штраф у розмірі 17 500 грн може збільшитися до 37 500 грн, враховуючи подвоєння суми та 10% виконавчих витрат. 

Виконавча служба має право заарештувати майно тих, хто злісно ухиляється від сплати штрафів. Після арешту майно може бути продане на аукціоні для покриття заборгованості. Це крайня міра, до якої вдаються у випадках, коли інші способи стягнення неефективні.

Важливо знати, що після оновлення даних не буде автоматичного штрафу за непройдену військово-лікарську комісію (ВЛК). Штраф за ВЛК накладається лише у випадку, коли військовозобов'язаний проігнорував спеціальну повістку. Тобто, різні процеси мають різні наслідки, і слід бути уважними до отриманих документів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube