Для таких чоловіків передбачені штрафи від 17 тисяс до 25,5 тисяч гривень
На українських чоловіків, які перебувають або проживають за кордоном, очікують штрафи, якщо вони не оновили інформації про себе, або не стали на військовий облік. Розмір цих штрафів коливається від 17 до 25,5 тисяч гривень. При цьому навіть 17-річні юнаки мають стати на облік призовників.
Як повідомив юрист компанії ЮФ "GRACERS" Сергій Савинський у коментарі "РБК Україна", за неоновлення даних та відсутність на військовому обліку будуть штрафи. При цьому оновити дані про себе за кордоном можна різними способами. Одним із них є консульські установи нашої держави.
Юрист пояснює, що українські чоловіки за кордоном мають надати оновлену інформацію про адресу свого проживання, актуальні телефонні номери для зв'язку з ними, електронну адресу, іншу персональну інформацію. Ці дані вони можуть скерувати до ТЦК та СП електронним листом, повідомити телефонним дзвінком, оновити їх самостійно через застосунок Резерв+, або ж звернутися до дипломатичної установи.
Юрист також нагадав про зобов'язання чоловіків, які попередньо знялися з військового обліку і виїхали за межі України, повторно на нього стати. Це треба було зробити протягом 30 днів з 18 травня.
"Також громадяни України, які були зняті з військового обліку у зв’язку з вибуттям за межі України на строк понад 3 місяців, зобов’язані з 18 травня протягом 30 днів стати на військовий облік", - повідомив Савинський.
Чоловіків за кордоном чекають штрафи від 17 до 25,5 тисяч, якщо вони ігнорують оновлення даних про себе та не стають на військовий облік. Слід пам'ятати, що на добровільну сплату штрафу відведено лише 15 днів. Після цього штраф можуть стягнути примусово працівники виконавчої служби, але його розмір при цьому подвоюється до понад 37,5 тисяч і додаються додаткові витрати виконавців.
Українські юнаки, яким вже виповнилося 17 років, теж мають стати на військовий облік призовників. За ігнорування цієї вимоги передбачена відповідальність за ст. 210 КУпАП. Йдеться про порушення призовниками, військовозобов'язаними, резервістами правил військового обліку в особливий період. Порушення передбачає штраф від 17000 до 25500 гривень.
Слід пам'ятати, що виїзд за межі України на термін понад 3 місяці передбачає зняття з військового обліку в Україні і його постановку за кордоном. Щоб стати на військовий облік у консульській установі достатньо взяти з собою закордонний паспорт громадянина України та написати відповідну заяву.
Крім того, варто вказати таку інформацію про себе, як актуальні адресу місця проживання, номер телефону, електронну адресу, інші дані. Дипломатична установа надішле ТЦК та СП усі необхідні документи протягом семи днів.
"Разом із заявою про взяття на облік потрібно подати відповідні відомості (ІПН, адреса місця проживання, адреса електронної пошти та контактний номер телефону) та копії першої сторінки паспорта громадянина України для виїзду за кордон", - пояснює Савинський.
Українці, які проігнорували оновлення військово-облікових даних, не отримають штрафи автоматично. Їх можуть виписати від трьох місяців до одного року з моменту виявлення або вчинення адміністративного правопорушення.
При цьому на оскарження штрафу громадяни матимуть лише 10 днів від моменту винесення ТЦК адміністративної постанови. Тобто слід уважно стежити за часом появи документа. У момент розгляду справи про адміністративне правопорушення ТЦК не може виписати штраф повторно.
Нагадаємо, раніше Інформатор писав, що після оновлення даних не буде штрафу за непройдену військово-лікарську комісію (ВЛК). Це різні процеси. Штраф за ВЛК передбачає спершу надходження спеціальної повістки, яку було проігноровано.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.