У Мін'юсті роз'яснили українцям, як краще вирішувати майнові питання

Читать на русском

Договір дарування не підлягає скасуванню, а заповіт може бути переписано в будь-який день

Читать на русском

Договір дарування не підлягає скасуванню, а заповіт може бути переписано в будь-який день

В Україні, щоб передати майно іншому власнику, можна скласти заповіт або скористатися послугою дарування. Заповіт надає свободу вибору і спадкодавця, а ось договір дарування не підлягає скасуванню.

Про це повідомляє Інформатор з посиланням на Міністерство юстиції України .

"Заповіт - це особисте розпорядження фізичної особи на випадок своєї смерті. Особливістю спадкування за заповітом є те, що спадкоємець отримує у власність майно тільки після смерті спадкодавця. Після складання заповіту, особа продовжує залишатися власником свого майна і може вільно ним розпоряджатися", - йдеться в повідомленні.

У відомстві зазначили, що заповіт в будь-який момент можна скасувати або змінити.При цьому кожний новий заповіт скасовує попередній. Заповіт можна змінювати безліч разів впродовж життя.

"Є деякі недоліки заповіту для особи, якій майно заповідається - існує поняття як "обов'язкова частка" в спадщині, яку закон гарантує певним переліком спадкоємців за законом, незалежно від змісту заповіту. До таких спадкоємцям відносяться малолітні, неповнолітні, повнолітні непрацездатні діти спадкодавця, непрацездатна вдова (вдівець) та непрацездатні батьки.Якщо на момент смерті заповідача спадкоємці з переліку, то особа, якій заповідач мав намір передати майно, отримає лише певну його частину. І таке право на спадщину встановлюється законом і не може бути змінено в заповіті ", - зазначається в повідомленні.

Договір дарування - це угода двох сторін, за яким одна сторона передає або зобов'язується передати в майбутньому другій стороні безоплатно майно у власність. Він може укладатися в усній, простій письмовій чи письмовій формі з нотаріальним посвідченням такого договору. Всі права на майно дарувальника переходять до обдаровуваного з моменту прийняття ним подарунка, яким він може вільно розпоряджатися.

"Заповіт надає значну свободу вибору для спадкодавця. Він може скласти один заповіт, або кілька,вказати одного спадкоємця, або декількох, заповідати все майно або його частину, а також змінити свою думку і скласти новий. Договір дарування скасувати практично неможливо,якщо немає дуже вагомих обставин - як, наприклад, недієздатність на момент здійснення операції ", - пояснили в міністерстві.

Нагадаємо, раніше Мін'юст змінив правила утримання в слідчих ізоляторах та установах виконання покарань. Крім того, в цьому році будуть приватизовані мінімум чотири в'язниці .

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.