У Луцьку на відновлення унікального історичного укриття витратили понад 2 млн євро – фото

Читать на русском

Підземелля були збудовані у XIV столітті й досі використовуються за призначенням

Читать на русском
Укриття
Найстаріша захисна споруда цивільного захисту в Україні

Підземелля були збудовані у XIV столітті й досі використовуються за призначенням

У Луцьку за своїм прямим призначенням використовується найстаріше в Україні бомбосховище. Його побудували у XIV столітті, а під час повномасштабної війни провели повну реставрацію, витративши 2,3 мільйона євро. Споруда – історична пам'ятка, яка наразі допомагає рятувати життя українців.

Заступник міністра з питань стратегічних галузей промисловості Тимур Ткаченко заявив, що бомбосховище перебуває на балансі коледжу в "Окольному замку" й повністю відповідає сучасним нормам. Під час реставрації будівлю розширили, посилили фундамент, налаштували вентиляцію та освітлення. 

"Це найстаріша захисна споруда цивільного захисту в Україні з тих, де я був і які бачив. Шкода, що наше сьогодення змушує використовувати історичні памʼятки у якості укриттів, а не просто вивчати й досліджувати історію", – сказав Ткаченко.

У Луцьку на відновлення унікального історичного укриття витратили понад 2 млн євро – фото 1

Він додав, що кошти на реставрацію підземелля знайшли завдяки фінансуванню місцевого органу самоврядування та програмі транскордонного співробітництва. За словами Ткаченко, під час повітряної тривоги до підземного музею спускаються люди у пошуках безпеки, а в інший час тут проводять екскурсії. Музейний простір складається з 18 кімнат та коридорів. Їх загальна площа становить 700 кв.м. 

"Неймовірна історія неймовірної нації", – наголосив він.

У Луцьку на відновлення унікального історичного укриття витратили понад 2 млн євро – фото 2

Укриття та бомбосховища України

З початку повномасштабної війни в Україні відремонтували сотні укриттів. Всі вони є доступними для мешканців країни. Починаючи від 19 жовтня у країні запрацював проєкт "Залізне укриття", який дає можливість відстежувати стан укриттів. На сайті інформація буде публікуватись за областями.

Також в Україні затвердили нові норми будівництва укриттів. Вони набули чинності з 1 листопада. Відтепер у всіх житлових та громадських закладах будуть підземні приміщення подвійного призначення. Наразі ж з 28 тисяч навчальних закладів в Україні укриттями забезпечені лише 19 700. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.