Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Як би я хотів” — це була та пісня, яка народилася одразу під час нашої першої зустрічі з Артемом. Це вийшло дуже легко, вже в перший день. Так би мовити, терапевтичним способом — ми одразу сублімували успіхи, бо це був якийсь такий стан, коли ця пісня стала зізнанням. Коли ти говориш людині: “Я дійсно бажаю тобі щастя будь-якою ціною, байдуже, чи буду я з тобою. Я хочу, щоб ти була щаслива. Якщо я не та людина, яка зробить тебе щасливою, то я хочу, щоб точно була людина, яка тебе зробить щасливою”.
Підземелля були збудовані у XIV столітті й досі використовуються за призначенням
У Луцьку за своїм прямим призначенням використовується найстаріше в Україні бомбосховище. Його побудували у XIV столітті, а під час повномасштабної війни провели повну реставрацію, витративши 2,3 мільйона євро. Споруда – історична пам'ятка, яка наразі допомагає рятувати життя українців.
Заступник міністра з питань стратегічних галузей промисловості Тимур Ткаченко заявив, що бомбосховище перебуває на балансі коледжу в "Окольному замку" й повністю відповідає сучасним нормам. Під час реставрації будівлю розширили, посилили фундамент, налаштували вентиляцію та освітлення.
"Це найстаріша захисна споруда цивільного захисту в Україні з тих, де я був і які бачив. Шкода, що наше сьогодення змушує використовувати історичні памʼятки у якості укриттів, а не просто вивчати й досліджувати історію", – сказав Ткаченко.
Він додав, що кошти на реставрацію підземелля знайшли завдяки фінансуванню місцевого органу самоврядування та програмі транскордонного співробітництва. За словами Ткаченко, під час повітряної тривоги до підземного музею спускаються люди у пошуках безпеки, а в інший час тут проводять екскурсії. Музейний простір складається з 18 кімнат та коридорів. Їх загальна площа становить 700 кв.м.
"Неймовірна історія неймовірної нації", – наголосив він.
З початку повномасштабної війни в Україні відремонтували сотні укриттів. Всі вони є доступними для мешканців країни. Починаючи від 19 жовтня у країні запрацював проєкт "Залізне укриття", який дає можливість відстежувати стан укриттів. На сайті інформація буде публікуватись за областями.
Також в Україні затвердили нові норми будівництва укриттів. Вони набули чинності з 1 листопада. Відтепер у всіх житлових та громадських закладах будуть підземні приміщення подвійного призначення. Наразі ж з 28 тисяч навчальних закладів в Україні укриттями забезпечені лише 19 700.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.