"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
"І поки весь світ чекає на диво від Трампа, дай Бог, ми з вами маємо не чекати, ми маємо не втрачати стійкості. Ми маємо пахати. Треба працювати кожен день, всім народом на стійкість всієї держави. Порізно виграти у цій битві просто неможливо"
Сонце увійде в активний і заповзятливий знак Стрільця: підвищиться наш ентузіазм, енергійність, бажання діяти, змінювати своє життя
Артист презентував нове музичне відео «7000 АЛЛО» у якому постав у стильних образах, зовсім незвичних для свого іміджу. Ця робота стала фундаментом для нового творчого напрямку виконавця.
В Україні є тільки єдиний вид укриття, яке на всі 100% може захистити від прямого влучання
В Україні є єдине по-справжньому надійне укриття від повітряних атак ворога, і це - станції метро під землею. Більш-менш безпечно можна ховатися у підземних паркінгах та укриттях на зупинках. У новобудовах є теж гарне місце перечекати тривогу - зона навколо ліфтової шахти.
Про це в ефірі Українського радіо заявила кандидатка технічних наук, викладачка Національного авіаційного університету Тетяна Жидкова. Вона каже, що в Україні, окрім метро, особливо глибокого залягання, немає укриттів, які б захищали від прямого влучання.
"Таких укриттів, які б захищали (на всі 100% - ред.) від ракетного удару, в Україні взагалі немає (крім станцій метро під землею - ред.) В останніх нормах, які вийдуть 1 листопада і стануть чинними, прописано, що захисту від прямого влучання немає. Ще не затверджено таке укриття, яке буде справді надійним", - розповіла Жидкова.
Жидкова каже, що під час ворожих атак буде більш-менш надійно на нижньому поверсі кількаповерхового підземного паркінгу. Щодо будинків, то експертка зазначила, що надійними є укриття в "сталінках", які були побудовані до 1956 року. Подекуди в таких навіть залишилися броньовані двері.
Також, наголосила експертка, у старих дореволюційних будівлях є склепіння, які більш-менш захищені. Захищеними є і храми, де завжди є підземний поверх.
У новобудовах надійними є коридори біля сходів, простір навколо ліфтової шахти й ті приміщення у квартирі, які розташовані близько до шахти ліфта. Щодо укриттів на зупинках, то вони захищають від уламків та повітряної хвилі, але їхній мінус у тому, що вони у відкритому доступі цілодобово й там буває брудно.
"Тому ці укриття, які є на зупинках, можуть бути прибудовані до кав'ярні. Коли тривога, працівники кав'ярні відчиняють це укриття. Коли тривоги немає, зачиняють. Перекривається це приміщення разом із туалетом і люди можуть там ховатися", - вважає Тетяна Жидкова.
На сьогодні в Україні метрополітен функціонує тільки у трьох містах - Києві, Харкові та Дніпрі. А гібрид метро і трамвая - підземний швидкісний трамвай - діє у Кривому Розі. Проте тут підземних станцій є всього чотири.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.