У Києві за 33 млн гривень продали будівлю ліквідованого банку "Січ": новий власник пов'язаний із заступником голови Офісу Президента

Читать на русском

Будівлю колишнього банку продали на аукціоні 28 березня

Читать на русском
Ростислав Шурма
Новий власник заплатив за будівлю 32 млн 855,1 тисячі гривень

Будівлю колишнього банку продали на аукціоні 28 березня

У Києві на аукціоні продали будівлю колишнього відділення банку "Січ", яка знаходиться у Голосіївському районі. Будівлю за майже 33 млн грн купила фірма, яка може бути пов’язаною з братом заступника голови Офісу Президента Ростислава Шурми. Сам аукціон відбувся 28 березня.

Як пише Інформатор Гроші, в аукціоні взяли участь двоє учасників. Перемогла ТОВ "Арієс Девелопмент", яка заплатить за будівлю 32 млн 855,1 тисячі гривень. Конкурували з нею представники ТОВ "Таун Груп 2022" з Запоріжжя.

Що відомо про покупця та до чого тут заступник голови ОП

ТОВ "Арієс Девелопмент" заснували 2 вересня 2022 року. Основний вид діяльності - покупка та продаж нерухомості. Директором та власником є Олег Бугар, який мешкає у передмісті Києва Чайках. Олег Бугар також є генеральним директором ТОВ "Веймут Таун Білдінг", яке належить Світлані Бобровій та Олегу Шурмі. Також Олег Бугар на 90% є власником ТОВ "Азалія Девелопмент", ще на 10% воно належить Геннадію Руденку - колишньому народному депутату з Полтавської області (2002-2006). Також Олег Бугар є власником і директором ТОВ "Веспа Інвест".

Олег Шурма - молодший брат заступника голови Офісу Президента Ростислава Шурми. Їх батько був народним депутатом України у 2002-2006 роках. Ростислав Шурма з 23 листопада 2021 року обіймає посаду заступника голова Офісу Президента Андрія Єрмака. У 2012-2019 роках Ростислав Шурма був гендиректором заводу "Запоріжсталь", який контролює Ринат Ахметов. А у 2010-2014 роках Ростислав Шурма був депутатом Донецької обласної ради.

Що відомо про куплену будівлю

Загальна площа будівлі, в якій знаходився банк "Січ", складає 493 кв. м. Адреса - вул. Володимирська, 63. У приміщенні є теплова завіса, електролічильник, дизель-генераторна установка, причіп вантажний, систем відеоспостереження і контролю доступу, охоронно-пожежна сигналізація, сейф. Земля не продавалася.

Придбана будівля
Придбана будівля

Ліквідація банку "Січ"

У серпні 2022 року НБУ визнав банк "Січ" неплатоспроможним. Це сталося через несплату процентів за користування кредитами рефінансування за липень 2022 року. "Крім того, діяльність АТ "БАНК СІЧ" характеризувалася неякісною системою корпоративного управління, неефективною бізнес-моделлю, здійсненням ризикових операцій, що підтверджується збитковою діяльністю та негативною динамікою нормативів капіталу фінустанови", йшлося у заяві Нацбанку України. 10 жовтня 2022 року Фонд гарантування вкладів розпочав ліквідацію банка.

Таке рішення прийняли через те, що на конкурс з виведення банку з ринку не надійшло пропозицій від потенційних інвесторів. Продаж банку дозволив би Фонду не виплачувати гарантоване відшкодування в 1,3 млрд грн та віддавати кошти кредиторам після продажу активів. Орієнтовно саме стільки "живих" коштів мав банк "Січ" на корпоративних рахунках та в державних облігаціях. А ще був цікавий будівлею головного офісу на Подолі на 2500 квадратів, ліцензованим банківським забезпеченням, трьома десятками відділень і мережею терміналів в сервіс-центрах МВС. Власниками банку були Олег Баланда, Валерій Раздорожний, Андрій Мельник та Олег Губанов. У Фонді гарантування вкладів додали, що кошти, отримані від продажу активів, спрямують на розрахунки з кредиторами АТ "Банк Січ".

Нагадаємо, НБУ наказав українським банкам збирати інформацію про зв'язки клієнтів з росією.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.