Очільник Католицької церкви назвав війну справжнім імперіалістичним вторгненням
Папа Римський Лев XIV виступив із жорсткою критикою війни Росії проти України, заявивши, що це — імперіалістичне вторгнення, яке супроводжується злочинами проти людяності. Він наголосив, що світ має чітко засудити цю агресію та шукати мирні шляхи для її припинення. Понтифік також висловив здивування через позицію окремих політиків, які не визнають жахів цієї війни.
Таку заяву Лев XIV це зробив в інтерв'ю перуанському виданню Semanario Expresión. Новопризначений очільник Католицької церкви засудив війну Росії проти України. Він назвав її "дуже серйозною проблемою, яка зачіпає весь світ" і "справжнім імперіалістичним вторгненням".
"З моєї точки зору, це справжнє імперіалістичне вторгнення, де Росія хоче завоювати територію з міркувань сили і власної переваги через її стратегічне розташування, а також через велику цінність того, що Україна має для Росії в культурному, історичному і промисловому плані. Це вже доведено, в Україні відбуваються злочини проти людяності. Ми повинні молитися Богу за мир, але я думаю, що ми також повинні бути яснішими", - повідомив понтифік.
Він також додав, що навіть "деякі політики в нашій країні не хочуть визнавати жахи цієї війни і зло, яке чинить Росія всіма своїми діями там, в Україні".
На його думку, це "справді ситуація, яка волає до неба, яка шукає рішення". Понтифік підкреслив, що для розв'язання проблем не можна використовувати зброю. Слід шукати інші методи.
"І я думаю, що всі ми повинні багато наполягати на просуванні миру, на тому, щоб скласти зброю. Сьогодні ми вже не можемо вдаватися до зброї для вирішення проблем. І ми повинні шукати інші методи, і дай Боже, щоб, принаймні на цей час, була пауза в усьому цьому насильстві, чи то через Страсні тижні, чи то через те, що так багато невинних людей гине, гине через цю несправедливу агресію", – заявив Папа Римський.
Новообраний Папа Римський Роберт Френсіс Прево, який обрав собі ім'я як Лев XIV, став першим главою католицької церкви зі США. Його батьківщиною є місто Чикаго. Утім, його відношення до чинного керівництва США, м'яко кажучи, нелояльне. Він неодноразово критикував Трампа та Венса за їх жорстку політику щодо мігрантів, виступав проти смертної кари, та всіляко наголошував на неприйнятності дискримінації.
Конклав у Ватикані на другий день свого засідання, 8 травня, обрав нового Папу Римського. Ним став кардинал з Чикаго, США Роберт Прево. Раніше у четвер, 8 травня над Сикстинською капелою зʼявився білий дім.
Це означало, що новий Папа обраний. Після того на площі Святого Петра зʼявилася велика кількість людей. Вони хотіли побачити Папу на балконі капели та отримати його благословіння.