Дурову закидають участь у численних правопорушеннях, його вже помістили під варту
Власника месенджера Telegram Павла Дурова затримали французські спецслужби в аеропорту Ле Бурже під час виходу бізнесмена з його приватного джета. Затримання проводилося згідно з ордером, виданим Національним управлінням французької судової поліції на запит Управління боротьби зі злочинами щодо неповнолітніх. Дурову загрожує до 20 років ув'язнення.
Про це повідомляють французські ЗМІ. Зокрема, телеканал TF-1 пише, що Дурову закидають низку правопорушень, серед них – тероризм, торгівлю наркотиками, шахрайство, відмивання грошей, здобуття викрадених товарів, педофільський контент, обхід санкцій тощо.
Слідчі жандармерії, які коментували справу, заявили, що бізнесмена вже помістили під варту. За даними ЗМІ, справжня причина такого "інтересу" влади Франції до Дурова – це існування зашифрованих повідомлень у Telegram. Саме цим обумовлено те, що головне звинувачення, яке йому висувають – це саме розповсюдження педофільського контенту.
"Telegram - це вулик кримінального контенту. Наразі ця платформа знаходиться в центрі уваги за незаконну трансляцію матчів, але багато аккаунтів у цьому сервісі використовуються організованою злочинністю. Крім тероризму, найнебезпечніші злочинці використовують Telegram для обміну дитячим порно-контентом", – заявив один зі слідчих.
Зазначається, що у Франції Дурова давно оголосили персоною нон-грата. Саме тому він майже не відвідував країни Європи. Чому зараз він поїхав до Франції, де діяв ордер на його арешт – невідомо. Але оскільки він має французське громадянство, Франція мала повне право його затримати.
Також ЗМІ зазначають, що Франція може використати справу Дурова, щоб змусити Європейський Союз впровадити санкції проти Telegram. А джерела в оточенні Дурова заявили, що шоковані рішенням влади Франції та назвали його "особистою вендетою Макрона".
Ситуація довкола месенджера взагалі та особистості Павла Дурова в Україні зокрема є досить неоднозначною. З одного боку, Telegram залишається найпопулярнішим майданчиком для спілкування і споживання контенту в Україні. У месенджері представлені канали влади, спецслужб та установ, є змога дивитися відео та фото, слухати музику, вести бізнес та заробляти гроші тощо.
З іншого боку, неодноразово посадовці України від очільника ГУР до президента заявляли про небезпеку Telegram. Ходять розмови навіть про його блокування, хоча зробити це технічно майже неможливо. Представники офіційної влади кажуть, що Telegram може використовуватися Росією у війні проти України - наприклад, для розповсюдження ІПСО. Тому наразі ведуться дискусії щодо контролю над месенджером. Зокрема, за даними РНБО, Україні готують законопроєкт про роботу Telegram, TikTok та YouTube.
Нагадаємо, раніше в Дурова пояснили, чому відключили, а потім розблокували українські військові чатботи. В Telegram назвали інцидент "технічною несправністю".
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.