Павло Дуров розповів про мати-українку та про те, як він самостійно вивчає українську мову

Засновник Telegram написав великий пост, в якому заявив про українське походження частини своєї родини та зізнався в любові до української мови

Дуров про українську мову
Зараз бізнесмен продовжує вчити українську

Засновник Telegram Павло Дуров розповів про своє ставлення до України та української мови. Бізнесмен написав великий пост, де розказав, як він любив приїздити до Києва, про матір-українку та як він самостійно вивчає українську. Також Дуров згадав, що перший переклад його минулого проєкту - соцмережі "ВКонтакті" (заблокована в Україні - ред.) - він робив саме на державну мову України.

Відповідний пост розміщений в телеграм-каналі Дурова. Станом на день 2 травня він уже набрав сотні тисяч переглядів, десятки тисяч реакцій та тисячі репостів.

Цьому посту передував минулий. В ньому Дуров повідомив, що постійно вивчає нові мови. Станом на зараз він вивчає одразу вісім мов, серед яких і українська. Після цього бізнесмен зробив опитування, де запитав, пост якою мовою хотіли б побачити його підписники наступним. Більшість обрала українську.

Це стало приводом для Дурова написати великий допис про його ставлення до української, а також про історію її вивчення. Творець Телеграму сказав, що його матір і вся її родина походять з України. Тож він з дитинства був зацікавлений українською: і просто як звичайна людина, і як лінгвіст за освітою. 

Дуров згадав свій минулий проєкт - колись популярну в Україні соцмережу "ВКонтакті". Вона давно не належить бізнесмену, а у нас її використання заборонено. Однак в 2008 році, коли Павло Дуров ще володів ВК, саме українська стала першою мовою, якою переклали інтерфейс "ВКонтакті". 

"Тоді більшість популярних українських вебсайтів все ще були російськомовними, але я хотів надати нашим мільйонам користувачів з України можливість налаштувати свою мову. Для цього мені довелося переписати більшість коду VK, замінюючи... російські фрази на змінні, які потім ми перекладали українською мовою за допомогою волонтерів. Ми були задоволені результатом", - згадує Дуров.

Ба більше: протягом кількох наступних місяців, за словами Дурова, він особисто використовував виключно українську версію VK, щоб переконатися, що не пропущено жодного російського слова в коді "ВК". Завдяки цьому він дещо підучив українську. 

"Незабаром після того, як ми запустили українську версію VK у 2008 році, я поїхав до Києва, щоб святкувати. Мене захоплювало, як деякі слова звучали українською, і я фотографувався з випадковими оголошеннями на задньому плані. Люди в Києві були дуже привітні, тому протягом років я повертався, щоб знаходити нових друзів, які потім навчали мене новим словам і цікавим виразам", - ностальгує Дуров. 

Вже після 2022 року, коли Росія вторглася до України, засновник Telegram повернувся до уроків української. Він використовував для цього спеціальні навчальні застосунки. 

"Наразі, переглядаючи канали Telegram, я розумію близько 95% письмової та 85% усної української мови", - хвалиться Дуров.

Далі за текстом бізнесмен розповів, яким чином вивчення української допомогло йому в житті. Наприклад, він став краще розуміти інші слов’янські мови, на кшталт польської та чеської. Однак що найважливіше - він став читати україномовні пости без перекладу, аби мати змогу переконатися, що Telegram та його модерація нібито є "справедливими для всіх сторін", а неточний переклад не впливає на рішення у складних справах. 

"Хоча Україна складає менше 3% всесвітньої аудиторії Telegram, понад 70% українців використовують Telegram для обміну повідомленнями та новин, і ми спостерігаємо все більше контенту українською мовою, який публікується. Я сподіваюся, що знання української мови... робить мене більш компетентним як лідера нейтральної платформи, де правила застосовуються рівно до всіх сторін", - резюмував Дуров. 

Доля Telegram в Україні

Ситуація довкола месенджера взагалі та особистості Павла Дурова в Україні зокрема є досить неоднозначною. З одного боку, Телеграм залишається найпопулярнішим майданчиком для спілкування і споживання контенту в Україні. У месенджері представлені канали влади, спецслужб та установ, є змога дивитися відео та фото, слухати музику, вести бізнес та заробляти гроші тощо.

З іншого боку, неодноразово посадовці України від очільника ГУР до президента заявляли про небезпеку Телеграму. Ходять розмови навіть про його блокування, хоча зробити це технічно майже неможливо. Представники офіційної влади кажуть, що Телеграм може використовуватися Росією у війні проти України - наприклад, для розповсюдження ІПСО. Тому наразі ведуться дискусії щодо контролю над месенджером. Зокрема, за даними РНБО, Україні готують законопроєкт про роботу Telegram, TikTok та YouTube.

Нагадаємо, раніше в Дурова пояснили, чому відключили, а потім розблокували українські військові чатботи. В Telegram назвали інцидент "технічною несправністю"

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube