У Буданова розсекретили кількість ракет, які має рф для ударів по Україні

Представник ГУР МО Вадим Скібіцький попередив українців, що кількість ракет, які можуть виробляти та підтримувати росіяни в своєму запасі, не змінилась з минулого року

Вадим Скібіцький, російська ракета
Вадим Скібіцький пояснив, скільки ракет має росія у своїх запасах

У своєму арсеналі російська армія має приблизно 870 високоточних ракет. Усі вони діють на оперативно-стратегічному рівні та можуть уражати цілі на відстані 350 кілометрів. Найбільше росіяни мають та можуть застосувати ракет під назвою "Калібр".

Про це повідомив представник ГУР МО Вадим Скібіцький у коментарі виданню РБК-Україна. За інформацією розвідки, показники за кількістю ракет, які мають росіяни ,не змінились з минулого року.

Він зазначив, що на російських складах знаходиться 165 "Калібрів", приблизно 160 одиниць Х-101, Х-555 і Х-55 з бойовою частиною, близько 290 одиниць "Іскандер-М" та "Іскандер-К", орієнтовно 80 "Кинджалів", а також 150 ракет Х-22 / Х-32. За його словами, останні можуть стріляти також на 350 км. Зараз росія змогла наростити виробництво. Скібіцький вважає, що вони можуть виробляти та поповнювати резерви, а відповідно й досягти такої бажаної кількості ракет, яка їм потрібна.

"Зрозуміло, що використати повністю свої ракети росіяни теж не можуть - мінімум 30% вони мають залишити собі в запасах. У разі якщо вони знову випустять майже все по нашій енергетичній системі й не досягнуть результату - тоді знову хтось полетить з посади", - додав він.

У жовтні вони змогли виробити 115 високоточних ракет з дальністю у понад 350 кілометрів. Представник розвідки навів деякі деталі стосовно того, яку саме зброю отримав окупант. За його словами, у жовтні "Калібрів" вдалось виготовити 20 одиниць, Х-101 – близько 40, 30 балістичних ракет "Іскандер-М" та 12 крилатих "Іскандер-К", також іде перероблювання ракети Х-22 на Х-32 по 9 штук на місяць, "Кинджалів" створили чотири штуки за жовтень. Також російська армія переналаштовує протикорабельні ракети "Онікс" на влучання по наземних цілях.

Виробнцтво є, але воно замале

Видання The New Yourk Times випустило матеріал, у якому намагається поширити думку, що росіяни почали виробляти більше ракет, аніж торік. До того ж вони пишуть, що така сама ситуація зі снарядами та іншим озброєнням. 

«Росія зуміла подолати санкції та експортний контроль, запроваджений Заходом, щоб збільшити виробництво ракет за межі довоєнного рівня, за словами офіційних осіб США, Європи та України, зробивши Україну особливо вразливою для посилених атак у найближчі місяці», - зазначили журналісти.

На це відреагував представник ГУР Андрій Юсов. За його інформацією, попри те, що росіяни дійсно загрожують українській інфраструктурі, не можна казати, що в них зараз є нібито рекордне виробництво ракет. Він розповів, що поточні обсяги виробництва армії рф не дозволяють повернутися до рівня запасів ракетного озброєння станом до 24 лютого 2022 року. Вони не зможуть повернутись до таких обсягів, у них зараз немає настільки розвинутого ВПК, аби це зробити. 

Очільник ГУР Кирило Буданов заявив, що росіяни брешуть, коли кажуть, що збільшили виробництво ракет до "рекордних показників". За його словами, путінська росія знищила усі виробничі потужності для цього, тому вони можуть реалізувати всього 3–7 % від запланованих обсягів. Зараз їм потрібна підтримка від Ірану, КНДР та інших авторитарних режимів, аби робити хоча б щось. 

Що кажуть про загрозу обстрілів в Офісі президента

Поки що російські загарбники не використали тактику масованих обстрілів критичної інфраструктури задля досягнення вимкнень електроенергії, як це було минулого року. Проте в Офісі президента Михайло Подоляк наголосив, що росія накопичує ракети та буде їх виробляти й надалі. Але запуск цих ракет має відбутись тоді, коли температура сильно впаде та стануться її низькі показники. Окупанти вичікують моменту, аби завдати удару. Він також зазначив, що росіяни рік тому застосували ракети більш незграбно та необережно, зараз вони змінили свою тактику дій. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube