Водночас нехтувати безпекою не варто у будь-якому випадку
В Україні останнім часом повітряна тривога, яку оголошують після зльоту російського літака МіГ-31К, тривають дуже мало (іноді – до 20 хвилин). Причиною може бути зліт або посадка винищувача. Також він може перелітати на інший аеродром, що займає небагато часу.
Про це повідомив речник Повітряних Сил Юрій Ігнат в ефірі телемарафону. Однак небезпека все одно існує, адже у росії великий запас ракет “Кинджал”, носієм яких є МіГ.
“Вночі були “Шахеди”, а вранці (28 грудня – ред.) МіГ-31К десь там в районі Тамбовської області злітав. Ну традиційно. Він кожен день злітає і випробовує нашу нервову систему. І не лише випробовує систему, мова йде ж про реальну небезпеку. Небезпеку того, що вони можуть застосувати “гіперзвукову”, як вони називають ракету “Кинджал” Х-47М2”, – зазначив він.
Ігнат наголосив, що ворог активізував серйозну повітряну розвідку на південному напрямку, зокрема, на Херсонщині. Вони можуть вишукувати слабкі місця українців або системи ППО, які знищують російські літаки. Водночас, точної інформації, чому востаннє тривога була 16 хвилин, у нього немає.
“Загалом МіГ-31 міг здійснити зліт, облетіти по колу десь там в районі аеродрому та сісти. Тобто відпрацювати зліт-посадку. Такий собі тренувальний політ міг бути. Але кожен тренувальний політ може стати й не тренувальним. Він може виконати завдання. Можливо, це другий варіант, МіГ просто здійснює переліт на інший аеродром. Тобто через перебазування теж можуть бути такі короткі тривоги”, – підкреслив речник ПС.
За його словами, у Повітряних Сил є джерела у розвідці. Вони намагаються різними способами отримати більше інформації про те, чи є загроза пуску ракет під час зльоту носія.
“І головну інформацію, звісно, ми отримуємо від наших західних партнерів. Це такі загрози, як зліт МіГ-31, зліт стратегічної авіації, вихід в море кораблів й підготовка їх до пусків “Калібрів”. Власне цю інформацію ми отримуємо від наших союзників”, – додав Ігнат.
Ще нещодавно тривоги в Україні могли тривати годинами. Зокрема, у ніч проти 16 грудня, коли загроза тривала 4 години 15 хвилин. Це було через те, що ворог атакує Україну ударними безпілотниками типу Shahed 136/131 в межах декількох областей одночасно. При цьому ворожі БПЛА часто змінюють курс і можуть намотувати кола перед заходом на ціль.
Крім того, у листопаді повітряні сигнали саме через зліт МіГ тривали і по 3,5 години. Ворог відпрацьовував дозаправки у повітрі. Через такі тривоги паралізовувало бізнес в Україні, що дуже шкодило економіці.
Згідно з результатами опитування, половина українців вважають, що під час злетів російських МіГів повітряну тривогу треба оголошувати щоразу. Близько 40% переконані, що сирени варто вмикати в залежності від реальності загрози. Найбільше загрозу ракетного удару як високу оцінюють мешканці столиці.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.