Путін попередив Китай, що планує воювати з Україною ще 5 років

Читать на русском

Затяжна війна рф проти України може суттєво вплинути на амбіції Сі Цзіньпіна під час третього терміну на посаді лідера КНР

Читать на русском
Путін
Китай переглянув свою стратегію після заяви путіна про "п’ять років"

Затяжна війна рф проти України може суттєво вплинути на амбіції Сі Цзіньпіна під час третього терміну на посаді лідера КНР

Російський президент володимир путін запевнив лідера Китаю Сі Цзіньпіна, що рф буде воювати проти України щонайменше пʼять років. Таку заяву диктатор зробив у березні цього року під час зустрічі з китайським колегою у Москві. Це могло вплинути на подальші відносини між державами.

Про це пише Nikkei Asia. Видання зауважило, що ймовірно така заява була способом путіна узагальнити ситуацію, яка на той час була несприятливою для росії, і запевнити Сі, що "росія з війни вийде переможцем".

"Це зауваження також було попередженням для Сі не змінювати свою проросійську позицію", - пише видання.

Зазначається, що незалежно від того, чи повірив в слова путіна Сі Цзіньпін, це могло вплинути на подальші відносини між росією та Китаєм. Зокрема, це відобразилося у відрядженні китайської миротворчої місії в Європу та звільненні міністра закордонних справ КНР.

Також Китай переглянув свою стратегію, частково ґрунтуючись на заяві путіна про "п’ять років". Затяжна війна рф проти України може суттєво вплинути на амбіції Сі Цзіньпіна під час третього терміну на посаді лідера КНР. Йдеться, зокрема, про приєднання Тайваню.

"Якби війна в Україні тривала аж п’ять років - вона вже триває майже два роки - Китай зазнав би більшого тиску з боку західних країн, ніж будь-коли, через широку військову співпрацю з росією. І без того страждаюча економіка Китаю зазнає подальших ударів від заходів, запроваджених міжнародною коаліцією проти Китаю та росії", - наголошує Nikkei Asia.

Видання додало, що зважаючи на заяву путіна про "п'ять років", усі повідомлення про готовність до припинення вогню та перемовин з боку рф не варто сприймати "за чисту монету". Це може бути всього лише ілюзія, яку намагається створити диктатор.

"Можливо, путін хоче просто створити ілюзію, що він рухається до припинення вогню чи навіть миру напередодні президентських виборів у росії в березні, вважаючи, що така атмосфера зіграє йому на руку під час голосування", - йдеться у статті.

Китаю економічно вигідна війна в Україні

Від війни росії проти України найбільше виграє Китай. Через санкції товарообіг між рф та КНР вже виріс до 200 мільярдів доларів, а китайський автопром взагалі захопив понад 55% російського ринку.

Як пише The New York Times, в свою чергу, рф продає китайцям як енергоресурси - нафту та газ - так і споживчу продукцію. Зокрема, шоколадні цукерки, ковбасу тощо. Ці товари у великих об'ємах стали з'являтися в китайських супермаркетах.

Також дії рф знаходять медійну та суспільну підтримку в суспільстві Китаю. Зокрема, в країні активно поширюється кремлівська пропаганда.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал Viber можна тут. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.