Ігнат розкрив причини, чому повітряні тривоги в Україні стали довшими: вся справа у тактиці ворога

Читать на русском

Через великий запас ходу, БпЛА можуть намотувати круги, а не одразу заходити на ціль

Читать на русском
Юрій Ігнат про довгі сигнали тривоги
Українці пережили ще одну безсонну ніч, очікуючи на відбій тривоги майже до 4 ранку

Через великий запас ходу, БпЛА можуть намотувати круги, а не одразу заходити на ціль

Речник Повітряних сил Юрій Ігнат розказав, що повітряні тривоги можуть ставати довшими (наприклад, як напередодні, коли в Києві загроза тривала 4 години 15 хвилин - з 23:30 15 грудня до 03:46 16 грудня - ред.). Це відбувається через те, що ворог атакує Україну ударними безпілотниками типу Shahed 136/131 в межах декількох областей одночасно. При цьому ворожі БПЛА часто змінюють курс і можуть намотувати кола перед заходом на ціль.

За словами Ігната в етері національного телемарафону, як правило, терористи запускають "Шахеди" з вечора і хвилями. Через великий запас ходу, БпЛА можуть розлітатися, маневрувати.

"Запас ходу в них великий. Це двигуни внутрішнього згоряння. Той маршрут, який проклали їм оператори на місці пуску, той й залишається в "пам'яті". Вони таким чином намотують круги, можуть кружляти довкола області, не тільки по прямій, а потім вже заходити на ціль", - розповів Ігнат.

Як відзначив речник Повітряних сил, пуски починаються, як правило, з вечора та тривають до пізньої ночі. До тих пір, поки наші захисники не знищать останній "Шахед".

На питання, чому в Україні повітряні тривоги стали довшими, Ігнат припустив, що це через пуски з Криму. Тривалість польоту "Шахедів" також стала довшою.

"Я б не сказав, що так вже й відрізняється (час атаки, - ред.). "Шахеди" завжди літали довгенько. Раніше їх пускали з Херсонської області, перші пуски, коли Сили оборони ще не вигнали ворога на лівий берег Дніпра. Після цього вони перейшли в Крим. Тривалість польоту стає більшою, швидкість "Шахеда" середня 150 км/год й тому так відбувається", - пояснив Ігнат.

Раніше, як припустив речник Повітряних сил, ворог запускав "Шахеди" більше по прямій. Сьогодні ж терористи ставлять перед собою дещо інші цілі: знайти слабкі місця, виявити місця, де знищили БпЛА, врахувати інформацію й запустити подальші групи безпілотників, навантажити протиповітряну оборону.

Що відомо про атаку на Україну 16 грудня

У ніч на 16 грудня ворог атакував Україну 31 безпілотником. Для відбиття були залучені винищувачі, зенітні ракетні підрозділи та мобільні вогневі групи Повітряних Сил. Ворог запускав "шахеди" з трьох напрямків рф: з Приморсько-Ахтарська, території Курської області та Сеща. Загалом українська ППО знищила 30 "шахедів" в межах Дніпропетровської, Київської, Вінницької, Чернігівської, Сумської, Полтавської, Черкаської, Херсонської, Запорізької, Миколаївської та Хмельницької областей.

Атака на Київ відбувалася хвилями: ворог запускав безпілотники з різних напрямків. Внаслідок падіння уламків обійшлося без пошкоджень чи постраждалих. Киян просять не нехтувати сигналами тривоги й іти в укриття.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.