Злети МіГів: українці розповіли, чи треба оголошувати повітряну тривогу - результати опитування

40% українців переконані, що повітряну тривогу треба оголошувати, коли є реальна загроза

Повітряна тривога
Третина українців оцінює загрозу ракетного удару по їхньому населеному пункту як високу

Половина українців вважають, що під час злетів російських МіГів повітряну тривогу треба оголошувати щоразу. Близько 40% переконані, що сирени варто вмикати в залежності від реальності загрози. Найбільше загрозу ракетного удару як високу оцінюють мешканці столиці.

Про це свідчать результати опитування соціологічної групи "Рейтинг", яке проводили 22-23 листопада. Зазначається, що лише 5% опитаних громадян України виступають проти оголошення повітряних тривог взагалі.

"Половина (51%) українців вважають, що завжди необхідно оголошувати повітряну тривогу під час злетів МіГів - потенційних носіїв "Кинджалів". Близько 40% українців зазначають про доцільність диференціації тривог в залежності від ситуації та реальності загрози", - йдеться в результатах опитування.

При цьому, близько третини українців оцінюють загрозу ракетного удару по їхньому населеному пункту як високу. Найбільше таких серед мешканців Києва (57%), а також прифронтових та деокупованих територій (близько 42%). Натомість військові дії на території свого населеного пункту вважають дуже ймовірними лише 10%, але серед деокупованих і прифронтових областей так вважають до 20% жителів.

Злети МіГів

По всій території України вмикають сирени під час зльоту російських винищувачів. Востаннє масштабну повітряну тривогу по всій Україні через зліт МіГ-31К оголошували у п'ятницю зранку, 1 грудня. Сирени завили о 11:00. Відбої тривоги почалися з 12:20 після того, як ворожий МІГ-31К приземлився.

Нагадаємо, через дозаправлення МіГів під час прольоту та інших тренувань сирени можуть тривати довше, що відображається на роботі українського бізнесу. Речник командування Повітряних сил Ігнат 22 листопада заявив, що Повітряні сили й надалі будуть оголошувати тривогу через зліт МіГів. Рішення прийнято, попри вимоги деяких українців скасувати довготривалі тривоги, які шкодять економіці країни. Ігнат додав що інколи військовим бракує необхідної інформації про загрозу, а тому ризикувати Повітряні сили "не мають права".

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube