Травневий сніданок від нутриціолога: салат з полуниці та шпинату з горіхами

Читать на русском

Салат з полуниці та шпинату з горіхами на сніданок вам сподобається. Лайфхак від Інформатор Україна: детальний рецепт з фото, як швидко та смачно приготувати здоровий та корисний сніданок

Читать на русском
Полуниця, щавель, лимон, горіхи
Полуниця, щавель, лимон, горіхи

Салат з полуниці та шпинату з горіхами на сніданок вам сподобається. Лайфхак від Інформатор Україна: детальний рецепт з фото, як швидко та смачно приготувати здоровий та корисний сніданок

Рецепт салату з полуниці зі шпинату та горіхами від нутриціологині Анастасії Голобородько сподобається всім, хто обирає здорову та корисну їжу. Готувати його швидко, просто та смачно. Цей травневий рецепт простий та практичний. А щоб ваша страва вийшла ще смачнішою, Інформатор приготував корисну пораду

Полуниця багата на вітаміни групи В, А, С, Е, РР, К, сахариди, каротин, фолієву кислоту, калій, кальцій, магній, натрій, залізо, цинк, фосфор та органічні кислоти (яблучну і саліцилову), а також клітковину і пектини.

Шпинат - чудове джерело заліза, яке допомагає створювати гемоглобін, що доставляє кисень тканинам вашого тіла. Кальцій, який є у шпинаті, необхідний для здоров'я кісток і є важливою сигнальною молекулою для вашої нервової системи, серця та м'язів. Шпинат також містить калій, магній, вітаміни B6, E та інші вітаміни. Тож травневий сніданок від Інформатора дуже корисний.

Салат з полуниці та шпинату з горіхами
Салат з полуниці та шпинату з горіхами

Вам знадобиться:

  • полуниця – 200–500 грамів
  • велика жменя підсмаженого фундука чи сирого гарбузового насіння
  • великий жмут шпинату
  • м’ята або естрагон – 3–7 гілочок
  • кокосове, фундукове або масло волоського горіха
  • сік ⅓ лимона
  • кіноа – 30 грамів
  • амарант – 30 грамів
  • сіль

Як готувати

Амарант і кіноа потрібно замочити на ніч, після чого відварити разом. Усе це заправляємо горіховим маслом (можна також кокосовим молоком, хто як полюбляє). До речі, можна замість кіноа використати замочену на ніч зелену гречку. Її не потрібно варити, оскільки за ніч вона поглинає воду, стає ніжною й готовою до вживання. 

Порада від Інформатора: Кіноа можна варити на воді, молоці або будь-якому бульйоні. Рідини для приготування потрібно вдвічі більше за кількість крупи. Біла кіноа вариться на найповільнішому вогні приблизно 11-15 хвилин після закипання. У процесі приготування потрібно помішувати і можна додати сіль і спеції. Чорна та червона потребуватимуть на 4-5 хвилин більше. Вимкнувши вогонь, коли вода випарується, залишіть кіноа на кілька хвилин під закритою кришкою, щоб вона доготувалася.

Полуницю помийте та очистіть від хвостиків. Шпинат порвіть руками на великі шматки, змішайте його з м’ятою й вичавіть на зелень сік лимона. Для більш вираженого смаку можна трохи посолити. Заправте салат горіховою олією, додайте полуницю та посипте горіхами. 

Раніше Інформатор писав:

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал Viber можна тут.

 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.