Кожна затримка з військовими пакетами США має свій негативний наслідок на фронті, зазначив президент
Українська операція в Курській області дала необхідний поштовх для того, щоб обміни полоненими стали відбуватися частіше. Під час наступу на території країни-агресора РФ українські війська успішно поповнюють обмінний фонд окупантами. Україна на Курщині захищає свій фундаментальний інтерес – наблизити мир.
Про це президент України Володимир Зеленський розповів у вечірньому зверненні 14 вересня. Голова держави підкреслив, що дякує за хоробрість усім українським бойовим бригадам, які поповнюють обмінний фонд для України, і не тільки на Курщині. Також Зеленський підписав указ про відзначення державними нагородами українських воїнів-танкістів у їхній професійний день.
"Щойно я говорив з Головкомом (ЗСУ Олександром) Сирським. Доповідь щодо фронту: Донеччина, ключові напрямки. Тримаємо позиції, як би це не було важко. Також доповів по Курщині – по наших діях та реакції ворога. Як це і було передбачено, захищаємо наш фундаментальний інтерес – наблизити мир. Тиснемо на Росію та робимо все, щоб війна відчувалася там, звідки її принесли в Україну", - зазначив голова держави.
Президент України розповів про зустріч із делегацією конгресменів США. Він поінформував конгресменів щодо поточної ситуації та щодо перспектив.
"Важливо на всіх рівнях тримати партнерів повністю поінформованими щодо наших потреб, щодо наших позицій. Критично важливо, щоб усі, та особливо такі держави, як Сполучені Штати, дійсно оперативно реалізовували наші домовленості. Це має відчуватися на фронті. Кожна затримка з військовими пакетами має свій негативний наслідок на фронті. Кожне дійсно вчасне, швидке постачання має позитивний влив", - підсумував Зеленський.
ЗСУ просуваються у Курській області РФ. Зокрема, українські війська зайшли в ще один район регіону. Водночас там також спостерігається активність російських військ. Аналітики ISW наголошували, що залишається незрозумілим, чи достатньо у Росії військ, необхідних для витіснення ЗСУ з Курщини або захисту від нових контратак. Практика показує, що для локальних успіхів у РФ ресурси є: 14 вересня в Курській області росіяни відбили частину населених пунктів, проте ЗСУ взяли під контроль нові.
Курська область Росії, за словами президента України, є невіддільною частиною переможного плану щодо припинення війни. Тим часом Кремль визнає, що бої в Курській області можуть затягнутися на кілька місяців. У зв'язку з цим російська влада намагається донести до росіян, що це стане частиною "нової реальності".
В цілому контрнаступ росіян у Курській області йде за планом України. Журналісти Інформатора слідом за президентом Володимиром Зеленським пояснювали, що для витіснення українців на Курщині росіянам слід мати додаткові сили, а єдиний шлях їх отримати це - відведення ворога з інших ділянок фронту в Україні.
Чи вистачить у РФ сил на відновлення повного контролю над Курською областю? На думку військового експерта Михайла Жирохова, сил і засобів у противника достатньо, принаймні на локальну операцію. Але багато чого залежить від того, що робитиме українське угруповання. А ось аналітики Інституту вивчення війни (ISW) вважають, що Росія не здатна довго наступати на Курщині без відведення військ з України, бо для повноцінного витіснення українських сил їй слід зібрати щонайменше 50 тисяч військових - а їх немає.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.