ЗСУ втрачають позиції в Курській області через контратаку РФ, ситуація нестабільна: аналіз ІSW

Аналітики ISW наголошують, що залишається незрозумілим, чи достатньо у Росії військ, необхідних для витіснення ЗСУ з Курщини або захисту від нових контратак

Курська область
Росіяни контратакують у Курській області, діючи підрозділами розміром з роту

Російські війська перейшли до контратак у Курській області та відвоювали деякі позиції ЗСУ. Поки що не зрозуміло, наскільки ефективними будуть ці російські операції, тому висновки робити зарано. Але ситуація на Курщині нестабільна.

Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW). Аналітики зауважують, що зараз масштаб та потенційні перспективи атак російської армії поки що незрозумілі. Тому робити остаточно висновки ще рано.

Втім, геолокаційні кадри від 11 вересня показують, що росіяни відвоювали позиції ЗСУ на схід від Журавлів, що розташовані на північний схід від Коренево. Також додаткові знімки демонструють, що підрозділи 51-го повітряно-десантного полку просунулися на північ і північний схід від Снагоста під час механізованого наступу чисельністю до роти.

За словами російських військкорів, росіяни розпочали механізовану контратаку з півночі біля Коренево і швидко просунулися до Снагоста. Деякі з них заявляють, про захоплення цього населеного пункту. Втім, в ISW поки не бачаг візуального підтвердження цих заяв.

Також з'явилася інформація, що підрозділи 51-го полку ВДВ та 155-ї бригади морської піхоти просунулися в районі Снагоста і захопили: Червоножовтневе, Комарівку, Вишнівку, Апанасівку, 10-го Жовтня, Обухівку, Бяхово, Внезапне та Гордїївку. Але ISW не підтверджує та не спростовує це.

За оцінкою аналітиків, росіяни контратакують у Курській області, діючи підрозділами розміром з роту. Також вони можуть використовувати частини більш досвідчених у бою підрозділів для цього.

"Хоча вони можуть покладатися на відносно боєздатні підрозділи для штурму, але поки що не зрозуміло, наскільки ефективними будуть ці операції. Річ у тім, що ці підрозділи були деградовані та відновлені багато разів, зокрема,155-та бригада морської піхоти", - йдеться у звіті ISW.

Аналітики зауважують, що залишається незрозумілим, чи достатньо у РФ військ, необхідних для витіснення ЗСУ з Курщини або захисту від нових контратак. Адже військове командування Росії розгорнуло в Курській області не цілі формування, а лише частини підрозділів. Втім, американські аналітики вважають, що Москва може планувати перекидання додаткових, більш боєздатних підрозділів з України. Однак неясно, коли може відбутись така передислокація.

"Наразі незрозуміло, чи вважає Кремль, що поточне угруповання армії РФ, яке здебільшого складається з призовників, нерегулярних російських військ і більш дрібних частин регулярних і елітних підрозділів, зможе успішно витіснити Сили оборони України з регіону", - підкреслюють в ISW.

Наступ у Курській області

Операцію на Курщині розпочали понад місяць тому. ЗСУ вдалось доволі швидко просунутись в області та захопити близько 100 населених пунктів. Також наші воїни заблокували велике угрупування російських військ та поповнили обмінний фонд. Президент України Володимир Зеленський заявляв, що українські воїни будуть тримати цей плацдарм до кінця війни. Втім днями росіяни почали там контратаку.

Чи вистачить у РФ сил на відновлення повного контролю над Курською областю? На думку військового експерта Михайла Жирохова, сил і засобів у противника достатньо, принаймні на локальну операцію. Але багато чого залежить від того, що робитиме українське угруповання. Тому наразі судити складно, особливо враховуючи тишу з української сторони стосовно контрнаступу росіян.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube