Український прорив в Курській області РФ російська влада буде подавати в якості нової суспільної норми, яка включає тривалі бойові дії та примусову мобілізацію ресурсів
Кремль визнає, що бої в Курській області можуть затягнутися на кілька місяців. У зв'язку з цим російська влада намагається донести до росіян, що це стане частиною "нової реальності". Хоча ситуація залишається складною, в Росії почали інформаційну кампанію, щоб підготувати громадян до життя в умовах цієї "нової нормальності".
Про це повідомляє російське видання "Медуза". Джерела видання, близькі до адміністрації кремлівського керівника та російського уряду, стверджують, що первісний шок від українського наступу поступово перейшов у стадію "звикання".
За повідомленням, прорив українських військ на російську територію спантеличив російські еліти. Однак за два тижні настрої змінилися, і прийшло призвичаєння до нових умов.
Як повідомляється, Кремль активно працює над зміною суспільного сприйняття війни. Пропаганда прагне переконати росіян, що подібні події є "новою нормою", хоча і тимчасовою. Меседжи прокремлівських рупорів будуть спрямовані на формування уявлення про неминучість повернення територій, хоча це може зайняти тривалий час.
Одним з ключових аспектів цієї "нової реальності", як зазначено у матеріалі, є залучення росіян до підтримки Курської області через добровільно-примусові внески на допомогу. Крім того, було організовано дострокове голосування на виборах губернатора Курської області. Хоча розглядалися також варіанти скасування виборів або заміни кандидата.
Також у Кремлі обговорювали можливість нової хвилі мобілізації, яка ймовірно може бути проведена до кінця 2024 року через нестачу резервів. Проте уряд та бізнес-еліта виступають проти цієї ідеї, побоюючись її негативного впливу на економіку.
Нагадаємо, 6 серпня українські війська розпочали операцію в Курській області. ЗСУ продовжують просуватися в цьому російському регіоні. Збройні сили України станом на 20 серпня контролювали 93 населені пункти в Курській області Росії. Загальна площа контролю ЗСУ в регіоні становить 1263 квадратних кілометри. Загалом з початку наступу глибина просування в Курській області склала 28-35 кілометрів.
Як повідомив радник голови Офісу президента Михайло Подоляк у коментарі The Independent, Київ обговорював із партнерами наступ ЗСУ в Курській області до його початку. Хоча раніше ключові союзники України на Заході, включно з Великою Британією та США, офіційно стверджували, що їх заздалегідь не поінформували про наступ, але Подоляк припустив, що це не так.
Наразі відомо, що США та Україна обговорюють довгострокові цілі українських військових у цьому регіоні. Докладніше про "Курський прорив" ми писали раніше. Зокрема, у великих містах України у серпні констатували мобілізаційне затишшя, проте кажуть - непопулярні в суспільстві заходи незабаром повернуться. Навіщо зволікати з поповненням ЗСУ, як це пов’язано з можливими переговорами щодо припинення вогню та яку роль може зіграти Курська операція, Інформатору пояснили експерти.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.