Росіяни пішли у наступ на Курщині: слідом за президентом пояснюємо, чому це добре

Російським окупантам доводиться перекидати війська, зокрема, з Донецького напрямку; експерти кажуть, якщо ворог втягнеться у контрнаступальну операцію, то Україна зможе контролювати ситуацію – і вже найближча доба покаже, у що це виллється

Росія пішла у контрнаступ на Курщині
Чому контрнаступ РФ на Курщині є подарунком для українського командування. Колаж: Інформатор

Росія пішла у контрнаступ в Курській області – це вже підтвердив і президент України Володимир Зеленський на спільній пресконференції з литовським колегою Гітанасом Науседою в Києві 12 вересня. Але він каже, що в цьому поганого нічого немає, навіть навпаки – це все за українським планом. Чому ж так? Найголовніше – ворог перекидає резерви на Курщину, які мали б брати участь у боях на Донбасі. І, якщо росіяни втягнуться в операцію на Курщині, Україна зможе контролювати ситуацію. 

Штурми росіян – подарок українському командуванню

Логіка української операції заключалася в тому, щоб змусити Курською операцію перекинути війська з Донбасу на цей напрямок. Тепер же саме це і відбувається – і це подарунок командуванню ЗСУ, так каже директор New Geopolitics Research Network Михайло Самусь в ефірі “Радіо NV”. 

“Думаю, зараз вони почали контраступальні дії невеликими силами. Тобто, ті колони, які ми бачили, це не дивізії, це колони ротного складу, не більше, які намагаються зараз розблокувати, очевидно, дуже цікавий Глушківський район”, – наголошує експерт.

Росіяни можуть вивести свої війська через понтонні переправи і віддати Україні цей Глушківський район – якщо ж цього не станеться, то Україна зможе там повністю контролювати ситуацію, пояснює Самусь. І ось чому:

  • З півночі у цьому районі проходить річка, яку українська авіація контролює, знищує там понтони, тобто у Росії там комунікація дуже і дуже ускладнена. 
  • З інших боків стоять українські війська – фактично з трьох сторін. Росії потрібні великі сили, що контратакувати там.

Тож росіяни втягнуться в бої, які стануть затяжними. А це, своєю чергою, потребуватиме більше ресурсів, які доведеться брати на Донеччині. Крім створення буферної зони і стратегічних завдань, конкретним оперативним завданням ЗСУ було – витягнути резерви з Донбасу.

Паралельно тепер у Росії починаються дві активні операції – директор NGRN зауважує, що росіянам необхідно “дотягувати” Покровськ, Селидове, Вугледар, Часів Яр і Торецьк. Водночас вони мають розблокувати Глушківський район. 

І це розблокування може коштувати ворогу значних сил, що є позитивним для української армії. Наша держава, готуючись до операції на Курщині, розраховувала заздалегідь, що РФ почне відвойовувати території і все це не буде легкою прогулянкою. Тож військо до цього готувалося – так все і вийшло.

“І це, я думаю, позитивний розвиток подій”, – підсумував Самусь.

Армія РФ діє з чотирьох напрямків – все вирішить найближча доба

Фактично Росія збільшила угрупування на Курщині до 35 тисяч тіл. Їхній рух розпочався у районі населених пунктів Апанасівка-Снагість, Журавлі-Калинів, Погребки та Борки. Такі дані озвучив військово-політичний оглядач групи Інформаційний спротив Олександр Коваленко. За його словами, армія РФ діє одразу з чотирьох напрямків:

  • Апанасівка-Снагість — щоб деблокувати Глушківський район і повернути контроль над дорогою Кореневе-Троїцьке.
  • Журавлі-Калинів — для повернення контролю над логістикою Кореневе-Сафонівка з подальшим спрощенням логістики по північному фронту.
  • Погребки — вихід на дорогу Льгов-Суджа і саму Суджу з півночі.
  • Борки — закрити південно-східний сектор контролю Сил оборони України по річці Псел.

Загалом, до контрнаступу залучено такі російські підрозділи:

  • 155 ОБр МП, яку вже двічі нищили;
  •  56-го ПДП, що перебуває зараз у вкрай скрутному становищі;
  •  810-та ОБр МП, яка рік сточувала зуби об кремінь у Кринках, потім відправлена на Покровський напрямок, а після кинута в КО;
  •  11-та ОДШБр;
  • 488-й МСП зі складу 144-ї МСД;
  • 71-й МСП;
  • 38 ОМСБр;
  • 64-та ОМСБр;
  • 200-та ОМСБр;
  • ОШБ “П’ятнашка” на кордоні Курщини та Білгородщини;
  • 22-й загін “БАРС”, який передислокували з району Павлівки в Донецькій області.

“Командування російськими окупаційними військами так само дало добро на активне застосування механізованої компоненти і дії окупантів здійснюються за підтримки техніки, але з обмеженим застосуванням артилерії. Своєю чергою, через активізацію своїх підрозділів армії РФ зменшили застосування КАБ по ЛБС, яка в Курській області досі нестабілізована з боку Росії”, – зазначив експерт.

За його словами, у російських військ помітно кількісну перевагу на Курщині, але так було завжди. Водночас у ворога обмежене застосування артилерії та зменшення ударів КАБами.

“Найближча доба покаже, у що цей контрнаступ може в підсумку вилитися”, – підсумував Коваленко.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube