Термін угоди між суб’єктами федерації рф закінчено: чи є росія легітимною державою?

Термін угоди між суб’єктами федерації рф закінчено: чи є росія легітимною державою?

Читать на русском

Цікава історія 30-річної давнини

Читать на русском
Термін угоди між суб’єктами федерації рф закінчено: чи є росія легітимною державою?

Цікава історія 30-річної давнини

В четвер, 4 серпня, на пресконференції глава уряду Чеченської Республіки Ічкерія заявив, що росія не є легітимним державотворенням. І навів цікаві аргументи з історії 30-річної давнини. 

Інформатор попросив фахівця з міжнародного права прокоментувати їх. 

Ахмед Закаєв, глава чеченського уряду, наголосив на тому, що в 1992 році росія підписала з суверенними державами - Татарстаном, Башкортостан і іншими - федеративний договір на 10 років. Він зазначив, що суверенність держав була визнана і законодавством СРСР, і законодавством рф, і вони мали статус міжнародних суб’єктів. Термін дії договору сплинув у 2002 році, і росія денонсувала його. Отже, за словами Ахмеда Закаєва, з 2002 року такої держави, як російська федерація не існує. 

“В цьому договорі початково не фігурувала сама росія як державне утворення. Не було ні республіки, ні області, ні округа взагалі. І в результаті цього, коли москва вела перемовини, ми сказали: “Добре. Ми готові укласти федеративний договір. Тільки покажіть спочатку нам вашу суб’єктність. Хто ви, де ви і де ваші території”. Однак тоді нас не почули”, - сказав на пресконференції Ахмед Закаєв. 

Чому цього не бачать у світовій спільноті?

Директор школи права Українського католицького університету Іван Городиський подивився на цю проблему з точки зору територіальної цінності держави та виконання договорів. Він зазначив, що держави-підписанти договору не були міжнародно визнані, хоча і проголосили свій суверенітет. Тому з точки зору міжнародного права йдеться про національне законодавство, прийняте в межах федеративної держави, і договір підписаний суб’єктами федерації. 

“З точки зору міжнародного права він не був підписаний між державами як суб’єктами міжнародного права. Відповідно, він був підписаний в рамках російського національного правового поля. І щоб сказати діє чи ні і - що важливіше - які це мають бути наслідки, то це мають бути висновки демократичного конституційного суду російської федерації Ми не можемо в найближчій перспективі його отримати, об’єктивно не буде можливості”, - сказав Іван Городиський. 

Отже, заявити знову про суверенітет республік, з яких складається рф, може тільки росія. В умовах сучасної ситуації уявити це важко. Однак чи можемо ми вважати їх захопленими територіями, якщо визнати їх незалежність у світі так ніхто і не встиг? 

Раніше ми писали про те, чому чеченці воюють на боці України

Софія Єлагіна

 

 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.