Четверта гібридна війна: чому чеченці воюють на боці України

Читать на русском

Представники влади Чеченської республіки Ічкерія висловили свою позицію

Читать на русском
Четверта гібридна війна: чому чеченці воюють на боці України

Представники влади Чеченської республіки Ічкерія висловили свою позицію

Багато хто і досі вважає Чеченську війну “внутрішнім конфліктом росії”, хоча країна-агресорка окупувала територію республіки так, як і частину України. Спільний ворог об'єднує народи та мотивує вихідців з Ічкерії встати поруч з українськими бійцями. 

В Українському кризовому медіа-центрі представники влади Чеченської республіки Ічкерія висловили свою позицію. Тезисно про головне - в матеріалі Інформатора. 

Чеченська та україно-російська війна: історія повторюється

Якщо раніше участь іноземців у бойових конфліктах називали наємництвом, то сьогодні для цього в Україні створені всі законні умови. Глава Уряду Чеченської Республіки Ічкерія Ахмед Закаєв розповів про те, як вирішили допомогти нашому народу. 

24 лютого росія розпочала повномасштабну війну в Україні. 26 лютого відбулося засідання державного комітету з питань деокупації, яке знаходиться в Європі. Уряд Чеченської Республіки Ічкерія прийняв рішення формувати батальйони та направляти їх в Україну для оборони від росії. Після цього Президент Зеленський підписав наказ про формування іноземних батальйонів. Це дозволило вихідцям з Ічкерії взяти участь у бойових діях легально. Сьогодні на боці України працює вже декілька батальйонів чеченців. Назвати точну кількість бійців спікери відмовилися, проте запевняють - їхня кількість кожен день росте. 

“У світі немає народу, нації, яка б краще за чеченців розуміла, що сьогодні переживають українці”, - сказав Ахмед Закаєв. 

Глава Уряду порівняв те, як починалася війні і в його країні, і в нашій. Російська федерація звинувачує українців у носінні нацистської ідеології так, як колись представляла Чечню всьому світові як терористів, ісламських радикалів і сепаратистів. “Рускій мір” вартував Чеченській Республіці Ічкерія 300 тисяч цивільного життя. І сьогодні путін намагається знищити українців так, як колись і чеченців.

Чеченська діаспора в очах світу

Почесний консул Чеченської Республіки Ічкерія Юрій Шуліпа звернув увагу на те, що світова спільнота так і не почула голосу Ічкерії. Вона прийняла свою конституцію в 1991 році. А федеративний договір наступного року вона не підписувала, тому має право на свій власний суверенітет. В 1997 році рф визнала його договором між росією та Ічкерією. Він є у всіх правових базах росії. Однак це не завадило рф окупувати територію Ічкерії. 

Начальник інформаційного-аналітичного відділу Міністерства оборони ЧРІ в іноземному легіоні України Хусейн Джамбетов заявив про те, що демократія у чеченців була завжди, як і право вибору. Він запевнив, що чеченці ніколи не були терористами. За словами спікера, колись їхній президент Джохар Дудаєв простягнув руку дружби світові, але світ його не почув. Сьогодні вони знову показують себе як дружній народ, який поважає різні культури та може жити з будь-якими релігіями. 

“Чеченці добре показали себе у Європі. Ми адаптувалися. І сьогодні ми приїхали сюди як бійці армії Ічкерії. Створили батальйон ОБОН, який буде виконувати завдання вищого керівництва України і будемо вирішувати тактичні питання сумісно і на благо звільнення України”, - сказав Хусейн Джамбетов.

Інші народності в цій війні

За думкою Юрія Шуліпи, 20 лютого 2014 року росія розпочала четверту світову гібридну війну після того, як анексувала Крим. Він закликає і українську, і чеченську, і білоруську діаспори впливати на парламент європейських країн для того, щоб вони визнали росію терористичною державою. Враховуючи те, що вони досі купують газ і нафту у росії, європейські країни ще й спонсорують її. 

Ахмед Закаєв торкнувся теми інших народностей, які сьогодні воюють на боці росії. Серед них є і буряти, і чеченці. За словами голови уряду, не всі вони - колаборанти. Деяких путін рекрутував та використовує, як гарматне м’ясо. Ахмед Закаєв наголошував на цьому в Празі на форумі, який зібрав представників чеченської діаспори.  

“Ми маємо почати називати речі своїми іменами. Москалей - москалями, імперію-імперією, злочини -злочинами. Тільки тоді ми зможемо перемогти путінізм”, - сказав Ахмед Закаєв. 

Софія Єлагіна

Фото: “Українська правда”



Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.