Новопризначений спецпредставник США Пенні Пріцкер розповіла про економічне відновлення України
Новопризначений спецпредставник США Пенні Пріцкер заявила, що Україна має виконати певні умови від США для отримання нових траншів допомоги. В інтерв'ю від 14 вересня вона сказала, що американцям треба гарантії, що українська сторона буде розпоряджатись коштами належним чином. Україна має здійснити правоохоронну та судову реформи.
Про це вона розповіла "ЄП". Окремо відзначається, що її метою роботи є переконати приватний сектор США інвестувати в Україну. Країна має працювати над тим, аби в ній було сприятливе середовище для цього.
"Однак для того, щоби отримувати кошти від Сполучених Штатів, тепер будуть певні умови. Це не повинно дивувати нікого в Україні. Причина – те, що наш уряд хоче бачити, як Україна досягає прогресу в різних сферах. Ми хочемо бачити середовище, сприятливе для приватних інвестицій", - зазначила чиновниця.
Спецпредставник буде працювати з урядом України, з урядом США та послом Бріджит Брінкс. Окремий фокус в її роботі буде на реформах, що стосуються прозорості та підзвітності відбудови. Тобто на зміні регуляторного середовища, правоохоронних органів, судової системи, у сфері боротьби з корупцією, управління держпідприємствами тощо.
За її думкою, Україна має гарантувати, як вона буде використовувати кошти, надані Сполученими Штатами. Також американці хочуть побачити втілення реформ необхідних для того, щоб Україна стала членом ЄС та західного торговельного блоку. Вона відзначила, що її робота буде полягати в тому, аби підтримка продовжувалась й відповідно розподілялась між США та країнами ЄС. Вона хоче мобілізувати ресурси по всьому світу, а також залучити приватний сектор для відновлення України. В її дії буде входити пояснювальна робота, що в Україну безпечно вкладати гроші.
Пріцкер відзначила енергетичну мережу України. За її словами, цей радянський спадок має можливість трансформуватися за "зеленими технологіями". Чиновниця додала, що технологічний сектор зростає попри ракетні удари. І в це також можна вкладати гроші. Зазначається, що українські аграрії здатні виробляти сільськогосподарську продукцію під час війни, але їм потрібно отримати більшу додану вартість через її перероблювання. Також вона відзначила інвестування у видобуток критично важливих мінералів, яких потребує вся Європа та решта світу. Окрім того, наголосила, що безпека має теж бути пріоритетом для інвестицій, тому потрібно створити програми страхування ризиків. Вона працюватиме над страхуванням від установ уряду США з фінансування розвитку, ЄБРР, Світового банку.
Уряд Сполучених Штатів допомагає Україні фінансово та військово. Раніше повідомлялось, що Сполучені Штати Америки вперше передадуть Україні активи, які конфіскували в цій країні у російських підсанкційних олігархів. Їх використають для підтримки військових. Йшлось про суму у понад п'ять мільйонів доларів.
Також зазначалось, що Секретар Державного департаменту США Ентоні Блінкен оголосив про новий пакет фінансової підтримки України на один мільярд доларів. Він повідомив про це після вечері з міністром іноземних справ Дмитром Кулебою у столичному McDonald's. Він оголосив про новий пакет американської військової допомоги на суму понад 1 мільярд доларів.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.