Телеканали ICTV, «Інтер», «1+1» і «Україна» можуть оштрафувати за порушення мовного закону — Тарас Кремінь

Читать на русском

Мовний омбудсмен заявив, що телеканали ICTV, «Інтер», «1+1» і «Україна» не дотримуються мовних квот

Читать на русском
Телеканали ICTV, «Інтер», «1+1» і «Україна» можуть оштрафувати за порушення мовного закону — Тарас Кремінь

Мовний омбудсмен заявив, що телеканали ICTV, «Інтер», «1+1» і «Україна» не дотримуються мовних квот

Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь помітив порушення з боку чотирьох національних телеканалів, що стосуються мовних норм. Про кожного з них він повідомив у Національну раду України з питань телебачення й радіомовлення.

Мова йде про телеканали ICTV, «Інтер», «1 + 1» і «Україна». Впродовж тижня — з 17 до 23 травня — проводився моніторинг вечірнього ефіру (прайм-тайм з 18:00 до 22:00), за підсумками якого було зафіксовано порушення мовних квот, — про це Інформатору повідомив Уповноважений із захисту державної мови. Тривалість передач і фільмів саме українською мовою за весь тиждень на каналі «Україна» складає 69,9 %, на «1 + 1» — 70,9 %, а на «Інтері» — 72,9 %. Відповідно до Закону, ця частка повинна становити не менше 75 %.

Що стосується ICTV, то вони разом з «Інтером» порушили ч. 3 ст. 32 ЗУ «Про забезпечення функціонування української мови як державної». За Законом реклама на телебаченні має транслюватися виключно українською. На зазначених телеканалах ж більшість рекламних роликів, анонси передач і фільми показували іншою мовою.

Тарас Кремінь звернувся до Нацради України з ТБ і радіомовлення з проханням узяти до уваги виявлені факти порушення і вжити відповідних заходів, передбачених законодавством України. Він також нагадав, що 16 липня 2021 року набирає чинності норма мовного закону про обов'язкову трансляцію фільмів на телебаченні державною мовою. «Неухильне виконання цієї норми значно збільшить частку української мови на телебаченні й допоможе телеканалам уникнути штрафів за недотримання мовних квот», — підкреслив мовний омбудсмен.

Раніше ми писали про те, що в Україні хочуть відтермінувати обов’язкове озвучування фільмів і серіалів державною мовою.

Також розповідали, що уповноважений із захисту державної мови з початку 2021 року отримав більше тисячі скарг щодо порушення мовного закону.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.