Всі трансплантації пройшли успішно, пацієнти у стабільному стані
В Одесі 13-річний підліток став посмертним донором органів для кількох людей. Згоду на вилучення органів надали його батьки. Трансплантації уже провели п’ятьом реципієнтам, розповіла 12 грудня у Facebook пресслужба Одеської ОВА.
В ОВА розповіли, що 28 листопада хлопчика госпіталізували до Захарівської лікарні з гострим порушенням мозкового кровообігу. Утім, врятувати пацієнта не вдалося, й 4 грудня медики констатували смерть мозку. Після складного рішення його батьки погодилися на донорство. Трансплантації уже провели п’ятьом реципієнтам:
Операції виконували фахівці Інституту серця, "Охматдиту", Київського центру нефрології та Західноукраїнського спеціалізованого центру у Львові. Стан пацієнтів – стабільний.
Видання "Українська правда" уточнило з посиланням на Інститут серця МОЗ України, що нові легені отримала Маргарита Смілянець. У 2018 році жінка невдало чхнула, внаслідок чого розірвалася одна легеня.
Лікуючись, у медзакладі Маргарита підхопила грибок, який практично повністю "з'їв" її легені. Врятувати матір п'ятьох дітей могла лише трансплантація. Маргарита була змушена проживати біля будинку для літніх людей на Київщині, адже потребувала цілодобового догляду. На рятівну операцію вона чекала понад 5 років.
"Хірургічне втручання виконали 6 грудня, на День святого Миколая. Пересадка пройшла успішно, пацієнтка у стабільному стані", – розповіли в Інституті серця.
Нове дослідження Університету Колорадо припускає, що зміни в організми людини, викликані трансплантацією, можуть бути воістину містичними, повідомляє Science Alert. Після операції люди стають схожими на своїх донорів. Хоча більшість історій, розказаних пацієнтами, пов'язані саме із серцем. А зміни після трансплантації чого тільки не стосуються - від переваг у сексі та музиці до нових “спогадів”.
Наприклад, 9-річний хлопчик, який став смертельно боятися води, отримавши серце від маленької дівчинки, яка потонула в басейні.
У дослідженні вчених Університету Колорадо, які припустили, що не тільки пересадка серця викликає зміни в особистості, брали участь 23 реципієнти серця та 24 реципієнти інших органів. Загалом обох групах близько 90% повідомили про зміни, пов'язані з емоціями, темпераментом, ідентичністю, релігійними переконаннями, спогадами, їжею.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал щоб не пропустити важливі новини Підписатися на канал у Viber можна тут.