З 1 січня 2025 року роботодавці будуть зобов’язані організовувати та оплачувати психіатричні огляди для працівників, діяльність яких потребує особливих вимог до психічного здоров’я. Про це повідомили в Міністерстві охорони здоров'я.
В Україні змінюють правила проведення періодичних та позачергових психіатричних оглядів. МОЗ зобов'язав роботодавців організовувати та оплачувати такі огляди для працівників, діяльність яких потребує особливих вимог до психічного здоров’я. Мова йде про працівників транспортної галузі, оборонного та енергетичного комплексу, а також певних категорій освітян та медиків. Проте, під час війни психіатрична допомога залишається доступною для всіх українців.
Згідно з наказом МОЗ, нові правила оцінювання стану психічного здоров’я вступають в дію з 1 січня 2025 року. З того часу роботодавці будуть зобов'язані направляти працівників на огляди до сертифікованих лікарів-психіатрів під час прийому на роботу, а також повторювати направлення на огляд протягом трудової діяльності з певною періодичністю. Позачергові огляди будуть проведені у разі потреби. Обстеження проводитимуть лікарі-психіатри, які зареєстровані в електронній системі охорони здоров’я, пройшли відповідне тематичне навчання і працюють в уповноважених закладах охорони здоров’я. Огляди включатимуть оцінювання загального психічного стану, а також виявлення можливого вживання психоактивних речовин.
Зміни стосуватимуться працівників транспортної галузі, оборонного комплексу, енергетичних підприємств. А також працівників освітньої та медичної сфери, якщо їх робота вимагає взаємодії з вразливими групами населення. Робота цих категорій працівників несе високий ризик впливу на здоров’я або безпеку інших людей та потребує підвищеної уваги та відповідальності. Окрім того, вони мають доступ до потенційно небезпечних об’єктів чи матеріалів.
В Міністерстві охорони здоров’я розповіли, що війна не звільняє громадян від зобов'язаності проходити заплановані регулярні медичні обстеження. Обов'язкові медогляди проходять працівники харчової промисловості, працівники лікувально-профілактичних, дошкільних та навчально-виховних закладів, працівники водопровідних споруд, структур комунально-побутового обслуговування. А також інших підприємств чи установ, діяльність яких пов’язана з обслуговуванням населення і може спричинити поширення інфекційних захворювань та виникненню харчових отруєнь. Також медогляди проходять люди, зайняті на шкідливих роботах.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.