Російські гіперзвукові ракети легко знищуються американськими Patriot, тож Китай не впевнений, що зможе з успіхом використати подібні технології у війні за Тайвань
Китайські експерти з питань оборони розчаровані результатами використання російських гіперзвукових ракет «Кинджал». Особливо їх засмутила нездатність цього «вундерваффе» путіна уникати знищення американськими Patriot. Військове командування КНР знає, що невеличкий Тайвань має на озброєнні більше десятка батарей цього західного ЗРК, а ще ж є системи ППО вітчизняного виробництва.
Як повідомляє Newsweek, Пекін сподівався, що «Кинджал» стане «гейм-ченджером», який докорінно змінить ситуацію на полі бою і зробить Тайбей та Вашингтон беззахисними проти нової зброї. Натомість виявилося, що основою для путінської «чудо-зброї» стали застарілі технології 80-х. Китайські аналітики дійшли висновки, що заяви Києва про успішне збиття російських гіперзвукових ракет є правдою.
«З’являється все більше доказів того, що те, що говорять США та Україна із цього приводу, є правдою… Російський ракетний комплекс «Кинжал» не є тим переломним моментом, на який розраховував кремль. Здатність ракет виконувати далеке ковзання в атмосфері невелика», — сказав китайський аналітик Інь Цзе в спеціалізованому виданні китайською мовою.
Виявилося, що можливості «Кинджалів» перебільшені, а сам він має обмежену рухливість. Тепер Китай хвилюється, що американці вдосконалять алгоритми своїх систем ППО на основі даних, які отримали від ЗСУ.
ВПК Китаю давно працює над створенням гіперзвукової зброї й має певні успіхи, до прикладу, ракетний комплекс Dongfeng-17. У ньому балістична ракета використовується для несення плануючої бойової частини з боєголовкою, яка відділяється від носія на піку траєкторії й дійсно розвиває гіперзвукову швидкість до 5 махів. Дальність ураження цілі складає 500 кілометрів і ударний модуль може неодноразово змінювати траєкторію, прямуючи до цілі. Це надзвичайно ускладнює знищення ракети, перетворюючи її на «вбивцю авіаносців».
«Кинджал», як заявляли росіяни, випереджає Dongfeng-17 за низкою критеріїв, зокрема завдяки пуску з літака має вдвічі більшу швидкість, а дальність польоту складає 2000 км. Важливою перевагою мало стати також те, що «Кинджал» не потрібно виводити на висоту для плануючого гіперзвукового польоту, він має можливість розвивати гіперзвукову швидкість на нижчих висотах. Однак виявилося, що росіяни значно перебільшують можливості своїх ракет.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.