ТЦК не мають отримувати додаткові повноваження щодо перевірки громадян, - Лубінець

Читать на русском

Омбудсмен заявив, що категорично проти надання додаткових повноважень ТЦК

Читать на русском
Дмитро Лубінець, ЗСУ
Омбудсмен вважає, що ТЦК не мають перевіряти документи у громадян

Омбудсмен заявив, що категорично проти надання додаткових повноважень ТЦК

Омбудсмен Дмитро Лубінець не згоден з тим, щоб ТЦК надавали додаткові повноваження щодо перевірки громадян. Він нагадав, що законодавчо військові підрозділи не можуть брати участь у будь-яких діях, спрямованих на обмеження або порушення прав та свобод громадян України.

Про це Омбудсмен заявив в інтерв'ю "Інформатору", коментуючи правки до закону про мобілізацію. Лубінець нагадав, що раніше надсилав заперечення щодо закону про мобілізацію, зауваживши, що підтримає законопроєкт у разі, якщо його зауваження будуть враховані. Зокрема, було зауваження щодо роботи ТЦК.

"Я категорично проти надання додаткових повноважень ТЦК. ТЦК — це підрозділ ЗСУ. Згідно З конституцією військові підрозділи не можуть брати участь в обмеженні прав громадян України. Це пряма норма Конституції, яка не підпадає під обмеження в умовах воєнного стану. Основне моє застереження — не можна додавати повноважень ТЦК. Якщо ви хочете, щоб представники ТЦК перевіряли документи чи обмежували громадян — то це неможливо", - каже Омбудсмен.

Законопроєкт про мобілізацію

Документ зараз перебуває на розгляді у Верховній Раді. Народний депутат Ярослав Желєзняк повідомив, що він буде діяти приблизно у травні. Законопроєкт вже пройшов перше читання, і зараз парламент розглядає правки. У ході цього процесу було враховано 1976 правок, що становить 45% від загальної кількості поданих.

Очікується, що у другому читанні закон буде підтриманий, а після його опублікування на початку квітня він набуде чинності вже в травні. З урахуванням великої кількості внесених правок наразі немає чіткого уявлення, який буде остаточний текст закону. Ймовірно, він значно відрізнятиметься від першого варіанту.

Кабмін розширив повноваження для ТЦК

Уряд України 9 лютого дозволив ТЦК працювати у цілодобовому режимі. Крім того, представники ТЦК отримали додаткові функції, а саме:

  • тепер вони можуть проводити розгляд справ про адміністративні правопорушення та застосовувати відповідні стягнення цілодобово відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення.
  • можуть забезпечувати організації регулярних медичних оглядів та психологічних обстежень військовозобов'язаних і резервістів через військово-лікарські комісії, зокрема у разі районних ТЦК та СП.
  • також вони відповідають за персональний облік призовників, військовозобов'язаних та резервістів, а також облік транспортних засобів, які передаються Збройним Силам України та іншим військовим формуванням під час мобілізації або в період воєнного стану.

ТЦК не має отримувати додаткові повноваження щодо перевірки громадян: Дмитро Лубінець 1

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах "Україна на часі", а також "Україна на часі Shorts". Там оперативно зʼявляються новини — від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки. Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

У Кабміні існують різні системи автоматичного обчислення, такі як СМ КОР, які вже використовуються на митниці та в податковій. Однак, у Бюро Економічної Безпеки ще не розпочали використання аналітики та індикаторів. Чому так сталося і які можливі наслідки цієї бездіяльності? Думкою на цей рахунок поділиться голова Ради громадського контролю БЕБ України, Тарас Котов. Дізнайтеся більше у нашому відео.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.