Мобілізація в Україні: Омбудсмен Лубінець закликав підтримати до другого читання мобілізаційний законопроєкт

Омбудсмен висловив упевненість, що до другого читання вдасться врахувати всі зауваження та пропозиції

Лубінець
Лубінець: Вкотре відмічаю швидке позитивне реагування з боку міністра оборони України!

У вівторок, 6 лютого, омбудсмен України Дмитро Лубінець звернувся до парламентаріїв із закликом підтримати в першому читанні законопроєкт, що стосується мобілізації. За його словами, слід врахувати усі попередні зауваження до другого читання.

Цю заяву зробив Лубінець після обговорення з міністром оборони Рустемом Умеровим у Telegram-каналі. Раніше він називав норми законопроєкту такими, які не відповідають Конституції України.

"У результаті наради дійшов висновку, що зазначений законопроект необхідно ухвалити Парламентом у першому читанні. З цим і звертаюсь до народних депутатів. До другого читання зауваження від Офісу Омбудсмана можна врегулювати. Вкотре відмічаю швидке позитивне реагування з боку міністра оборони України!", - написав Лубінець.

Лубінець підкреслив важливість прискорення законодавчого регулювання в цій сфері. Раніше він оприлюднив попередні застереження щодо деяких положень проєкту, які, на його думку, суперечили Конституції. Зокрема, йшлося про обов’язкове створення електронного кабінету військовозобов'язаного, через який планується надсилати повістки.

Однак, омбудсмен висловив упевненість, що до другого читання вдасться врахувати всі зауваження та пропозиції, що надійшли від Офісу омбудсмена. Для цього слід знайти оптимальні шляхи їх вирішення.

Він наголосив на необхідності знайти збалансовані рішення, які б не лише відповідали нормам основного закону країни, але й забезпечували ефективність мобілізаційних заходів у цій надзвичайно важливій для держави сфері.

Зауваження Лубінця про законопроєкт про мобілізацію

Раніше омбудсмен Дмитро Лубінець витратив дев'ять аркушів паперу, розписуючи зауваження щодо порушення прав людини у новому законопроєкті №10449 про посилання мобілізації в Україні. Він має серйозні претензії до пунктів щодо відстрочки для аспірантів, виїзду за кордон чоловіків, електронного кабінету призовника і багатьох-багатьох інших. Допоки усе не виправлять, голосувати за законопроєкт не можна. 

За його словами, низку зауважень до законопроєкту озвучила його представниця з соціальних та економічних прав Олена Колобродова на Комітеті Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів. Також відповідний лист вже відправили до профільного Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки. Загалом зауваження до нового законопроєкту про мобілізацію зайняли аж 9 сторінок.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube