Світовий банк надав Україні новий транш допомоги: половину видали "російськими" грошима

Вперше Світовий банк надав Україні гроші, отримані з доходів від заморожених активів РФ

Заморожені активи Росії
1 млрд доларів – це грант, який не потрібно повертати

Виконавча рада Світового банку 18 грудня схвалила надання Україні 2,05 млрд доларів США. Половину цих грошей складуть гроші від заморожених російських активів. Іншу половину траншу, спрямованого на розвиток української економіки, нададуть коштами Міжнародного банку реконструкції та розвитку.

Про це сказано в офіційному повідомленні Світового банку. Зазначається, що 1,05 млрд доларів США – це кредит, який Україна отримає через Трастовий фонд для України за рахунок ресурсів МБРР.

Ще 1 млрд доларів – це грант, який не потрібно повертати. Його дадуть через фонд Сприяння залученню ресурсів для інвестицій у зміцнення фінансового посередництва в Україні" (FORTIS Ukraine FIF), куди США перерахували 20 млрд кредиту для України, виданого в рахунок доходів від заморожених активів РФ.

"Попри значні виклики, уряд України стабілізував економіку і продовжує зосереджуватися на своїх цілях розвитку, зокрема, на прагненні приєднатися до Європейського Союзу. Були досягнуті значні успіхи, і Україна продовжує рухатися вперед у своїх зусиллях щодо впровадження реформ для створення динамічної ринкової економіки. Група Світового банку та наші міжнародні партнери продовжуватимуть підтримувати український народ у реалізації його прагнень до ЄС", – прокоментував надання траншу директор Світового банку у справах Східної Європи Боб Заум.

50 мільярдів доларів для України

Країни "Великої сімки" узгодили передати Україні 50 мільярдів доларів з прибутку, отриманого від заморожених російських активів. Ці кошти будуть спрямовані на підтримку оборони, економіки та відновлення України.

За інформацією Bloomberg, кожна країна "Великої сімки" надасть Україні позики, розмір яких залежатиме від розміру її економіки. Ця історична угода має велике значення для України, оскільки допоможе країні покрити її фінансові потреби до 2025 року та надалі. Очікується, що доходи від заблокованих активів складатимуть від трьох до п'яти мільярдів євро на рік, що значно допоможе Україні в підтримці її потреб.

Європарламент 22 жовтня підтримав пропозицію Єврокомісії надати Україні кредит у розмірі до 35 млрд євро. Рішення ще має бути погоджено Радою ЄС. Макрофінансова допомога не буде привʼязана до конкретних видатків, вона дозволить забезпечити найбільш нагальні потреби, у тому числі соціальні, гуманітарні.

Щодо Штатів, то там були коливання, пов'язані з розміром суми внеску США у кредит. І тільки 20 жовтня неофіційно стало відомо, що Америка погодилася фінансувати Україну на $20 млрд, як планувалося з самого початку, і не зменшуватиме свою частку.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube