Шмигаль розповів, скільки ще Україна чекатиме грошей від заморожених російських активів

Перші мільярди від заморожених російських активів надійдуть в Україну не раніше, ніж наступного року. Про це повідомив прем'єр Денис Шмигаль під час години запитань до уряду у Верховній Раді.

Прем'єр Денис Шмигаль розповів про використання російських заморожених активів.
Кошти від заморожених активів рф надходитимуть в Україну з наступного року.

Україна очікує, що вже настпуного року Росія сплатить за всі руйнування, які нанесла під час війни. Для цього використають прибутки від заморожених російських активів – механізм перерахування Україні цих активів погодили на рівні країн G7.

Якщо коротко, то виглядатиме це, як кредитування України. Левову частину кредиту забезпечать США, а повертатися кошти будуть за рахунок заморожений російських активів. Але, судячи зі слів прем'єра Шмигаля, юридична процедура все ще не оформлена остаточно.

"Поки йде юридична процедура утворення відповідного компенсаційного механізму, поки ми працюємо над конфіскацією російських заморожених активів. Почнемо отримувати перші 50 мільярдів уже наступного року", - сказав він.

Він нагадав, що в Україні створено міжнародний реєстр збитків, до якого включили знищене, втрачене та пошкоджене через російську агресію майно українців. Очікується, що отримані кошти підуть саме на компенсацію його вартості.

Але гроші мають піти не тільки на відновлювальні, але й на бюджетні та військові потреби України. Однак їх доведеться почекати. Прем'єр не сказав, що механізм кредитування розпочнеться у перші місяці року. А в угоді між Україною та ЄС, яку ратифікував парламент 5 грудня, фігурує дата 1 червня 2025 року. До цієї дати Україна має подати до Єврокомісії текст угод про двосторонній кредит, щодо яких вона прагне отримати підтримку.

Кредит від G7, за який у підсумку заплатить Росія

Кожна країна Великої сімки надасть Україні позику, розмір якої залежатиме від розміру її економіки. Більшу частину – порядка 20 мільярдів доларів надасть США. До 35 мільярдів доларів погодилися надать країни ЄС. Ще 10 мільярдів повинні внести Канада, Японія та Велика Британія.

Раніше повідомлялося, що США прагнуть надати свою частину коштів у розмірі 20 мільярдів доларів ще цього року – страхуючи Україну від невизначеної політики Трампа. Але на даний час сума погоджена, але ще не надходила. Очікується, що доходи від заблокованих активів складатимуть від 3 до 5 мільярдів євро на рік, що у довгостроковій перспективі забезпечить покриття кредиту.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube