У ТЦК розповіли, як не мобілізуватися та служити в тилу

Під час дії воєнного стану призов не є єдиною формою комплектування ЗСУ, залишається актуальним варіант набору військової служби за контрактом

ТЦК
Контрактники можуть обрати будь-яку спеціальність

Підписання контракту із ЗСУ за власним бажанням відкриває перед майбутніми військовими більше можливостей, ніж призов за мобілізацією. Адже можна самостійно обрати посаду, в тому числі й в тилових частинах. Також військові-контрактники отримають соціальні гарантії.

Про це розповів начальник відділу рекрутингу та комплектування Закарпатського ОТЦК та СП Сергій Шахлевіч. За його словами, під час дії воєнного стану призов не є єдиною формою комплектування ЗСУ, залишається актуальним варіант набору військової служби за контрактом. Добровольці є основою, хребтом та базою будь-якої сучасної армії, а ЗСУ є однією з найсучасніших армій світу.

"Підписання контракту зі Збройними Силами України відкриває перед майбутніми військовими більше можливостей, ніж призов за мобілізацією. Окрім можливості самому обирати фах і підрозділ, в якому є бажання служити, держава також забезпечує певні соціальні гарантії контрактнику та його родині", - каже Сергій Шахлевіч.

Контрактники можуть обрати будь-яку спеціальність, а також за бажанням змінити фах, адже діють навчальні центри. Певна кількість посад пропонується у тилових частинах чи у частинах спеціального транспорту, куди теж шукають добровольців.

"Ті, хто не чекає повістки, самі можуть обирати військову частину, яка подобається. Адже військова служба по мобілізації, де є державний розподіл, такого запропонувати не може. Контрактники не тільки обирають стабільне грошове забезпечення, і забезпечення всім необхідним. Людина там знаходить побратимів, посестер", - каже військком.

Шахлевіч розповів про алгоритм підписання контракту. Він такий: бажання вступити до лав ЗСУ, пошук посади на сайтах, наприклад, Lobby X та інших, пошук контактів військової частини та вимог для конкретної посади, отримання рекомендаційного листа від обраної частини.

"Все те саме можна зробити в ТЦК, з людиною буде працювати наш інструктор, який допоможе зібрати пакет документів", - каже Сергій Шахлевіч.

За його словами, у когось можуть бути побоювання не потрапити в обрану частину. Але це передчасні хвилювання, бо військова частина надає рекомендаційний лист, за яким контрактник направляється саме в обрану частину.

Також військові-контрактники отримають соціальні гарантії. У разі підписання першого контракту зі Збройними Силами України військовослужбовці можуть отримати одноразову допомогу. У 2024 році це від 24 224 до 30 280 гривень залежно від звання. Контрактникам також здійснюються виплати від місцевих адміністрацій. Військовий забезпечується медичним обслуговуванням, житлом, за винайм житла нараховується компенсація.

У ТЦК можна укласти контракт на рік: які умови

Очільник комітету Верховної Ради з національної безпеки Федір Веніславський повідомив, що українці, які добровільно прийдуть до ТЦК та СП без повістки, можуть укласти контракт на зарахування на службу в лавах ЗСУ. При цьому зробити це можна терміном на один рік. Також після року служби можна звільнитися.

"Якщо людина отримає повістку - вона є мобілізованою. Якщо людина прийшла без повістки - вона має право укласти контракт на зарахування на військову службу. Це буде немобілізована, а людина, яка добровільно вступила на військову службу за контрактом. Вона має право укласти контракт на рік", - пояснив Веніславський.

Нагадаємо, з законопроєкту про посилення мобілізації на стадії розгляду прибрали норму про демобілізацію через 36 місяців служби. Відтак покинути ЗСУ зараз не можуть навіть ті, хто вступив до армії добровільно з перших днів війни.

Станом на зараз будь-якій людині, яка з'явилася в ТЦК, можуть вручити повістку та мобілізувати. Єдине послаблення передбачалося тим, хто прийшов без повістки на уточнення даних. Згідно з ухвалою Кабміну, їх не мають права відправляти на медкомісію відразу ж, а зобов'язані виписати окрему повістку.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube