Жінка хотіла забрати гроші, які вклала в покупку квартири.
У грудні 2021 року жінка уклала з «Київміськбудом» попередній договір купівлі-продажу квартири. За умовами цієї угоди, на рахунок компанії покупниця перерахувала в якості передоплати 1,3 мільйона гривень.
Про це йдеться у рішенні на сайті судового реєстру.
«ПрАТ «ХК «Київміськбуд» з початком повномасштабного вторгнення фактично припинило свою господарську діяльність, що підтверджується наказом ПрАТ "ХК "Київміськбуд" від 25 лютого 2022 року, яким з 1 березня 2022 року на підприємстві оголошений простій. Працівники компанії були відсутні на робочих місцях, а господарська діяльність товариства зупинена», - йдеться у матеріалах судового реєстру.
Жінка посилалася на судові рішення, коли компанії-постачальники стягували з забудовника гроші за поставлену продукцію. Це могло свідчити про «незадовільне фінансово-майнове становище ПрАТ «ХК «Київміськбуд»».
Виходило, що «будівельні роботи не розпочали, квартира в експлуатацію не введена», тому жінка у березні 2023 року звернулась до суду.
Жінка просила суд розірвати попередній договір купівлі-продажу квартири та повернути їй гроші.
«Київміськбуд» безпідставно не повертає суму внесеної передоплати, на повідомлення про розірвання попереднього договору ніяким чином не відреагувало і обрало тактику затягування спору з метою якнайдовше не повертати кошти, які стрімко знецінюються через інфляцію», - розповіла свою історію жінка.
Вона посилалася на те, що в угоді є пункт, який дозволяє відмовитися від покупки квартири до того, як будинок введуть в експлуатацію. Для цього потрібно укласти договір про розірвання. Проте, за словами жінки, «Київміськбуд» не хотів цього робити, тому суперечка потрапила до суду.
До того, як суд прийме рішення, жінка просила арештувати її кошти на рахунку будівельної компанії. Однак суддя Світловодського міськрайонного суду Кіровоградської області Юрій Мельничик у цьому відмовив.
Жінка з адвокатом намагалися оскаржити це рішення, проте безрезультатно.
Однак 9 жовтня 2023 року той самий суддя Мельничик вирішив розірвати попередній договір купівлі-продажу квартири. Крім того, жінці мають повернути гроші та оплатити судовий збір. Це рішення «Київміськбуд» ще може оскаржити.
На сьогодні недобудованими залишаються 22 ЖК «Київміськбуду». На своє житло чекають приблизно 20 тис. інвесторів. У забудовника підрахували, що для того, щоб люди отримали свої квартири, потрібно 17,7 млрд грн.
Ці кошти компанія просить у свого власника – Київради. Тому що 80% акцій забудовника належать громаді Києва.
Проте у Кличка не квапляться підтримувати «Київміськбуд» та чекають на результати аудиту будівельної компанії. Його проводить компанія EY Ukraine результатів поки не має.
«Рішення про це (про допомогу грошима «Київмісьбуду» - ред.) точно має бути не імпульсивним. Його точно ніхто не буде ухвалювати без розуміння повної ситуації, яка склалася в цій компанії. Тим більше, що Київ є власником великої частини акцій приватної акціонерної компанії "Київміськбуд", тому давайте зачекаємо, коли будуть запропоновані і, напевно, ухвалюватися якісь рішення. Зараз про це зарано говорити, бо мене завжди лякали суми – необґрунтовані, а тим більше, з багатьма нулями», - говорив перший заступник голови КМДА Микола Поворозник у серпні 2023 року.
Поки триває перевірка голова компанії-забудовника Ігор Кушнір відсторонений від роботи.
Раніше Інформатор писав, коли чекати результатів перевірки "Київміськбуду".
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.