Суддя вирішив, що ПриватБанк має повернути вкрадені кошти жінці, в якої вкрали телефон

Читать на русском

У березні 2023 року суддя районного суду Сумщини вирішував, чи дійсно гроші вкрали, або жінка не хоче повертати позику

Читать на русском
Вкрали гроші з рахунку у ПриватБанку
Постраждала звернулася до поліції

У березні 2023 року суддя районного суду Сумщини вирішував, чи дійсно гроші вкрали, або жінка не хоче повертати позику

19 травня 2022 року о 17:06 номер телефону жінки заблокували після того, як мобільний оператор отримав повідомлення про втрату гаджета. Злочинці нібито назвали останні номери, які дзвонили жінці останні, тому їм вдалося отримати доступ до фінансового номера.

Не гаючи часу в той же день злочинці переказали спочатку 6 тисяч 500 гривень з карти для виплат на кредитку. Потім вони збільшили кредитний ліміт та поцупили понад 65 тисяч гривень. 

Жінка одразу звернулася до поліції та заявила про викрадення. Правоохоронці за її заявою відкрили кримінальне провадження № № 12022205550000046 за фактом шахрайства.

«(Жінка) будь-яких розпоряджень АТ КБ «Приватбанк» для проведення списання грошових коштів з її рахунку не надавала, рішення суду для проведення такого списання судами України з рахунку (жінки) не приймалися», - наполягали в суді постраждала та її адвокат.

Що було у суді

Жертва шахраїв просила, щоб ПриватБанк відновив на її рахунку вкрадені кошти та скасувати пеню та штрафи за користування кредитом.

У відповідь на це адвокат фінустанови заявив, що спірні перекази могла робити...сама жінка. Або це могли бути злодії, які використали її особисті дані для переказу коштів у Приват 24. Тобто йшлося про те, що жінка могла втратити або випадково повідомити логін, паролі та ПІН коди від своїх рахунків. Про це могли дізнатися злочинці та використати таку інформацію заради наживи.

В банку вважали, що якщо це були шахраї, то вони заходили у додаток через мобільний телефон жінки – що логічно, якщо пристрій вкрали. Також з’єднання відбулося за тією самою IP-адресою, що використовувалась для авторизації у Приват 24 до зникнення коштів.

Також на користь постраждалої був би вирок суду, який би визнав злочинців винними. Але такого рішення суду не було, тому у ПриватБанку просили суддю відмовити жінці.

Що вирішив суддя

Спочатку суддя встановив, що жінка прописана на Сумщині та того дня вона користувалася банківськими картками. До викрадення вона робила перекази зі свого телефону Samsung.

Також стало відомо, що постраждала була клієнткою передплаченого зв’язку, а тому мобільний оператор послуги надавав їй анонімно, не знаючи про жінку ніяких даних.

Суддя погодився, що банк міг не зберегти кошти клієнтки, через що вона втратила понад 65 тисяч гривень. До того ж доказів, що перекази робила сама жінка або вона втратила картку чи повідомила дані по ній не було.

Окремо суддя заявив, що не було доведено, що саме жінка попросила фінустанову збільшити їй кредитний ліміт. Він пояснював це тим, що «розмір кредитних коштів, які могли бути знятими з рахунку позивачки без збільшення ліміту становить суму значно меншу від зниклих коштів».

Тому у березні 2023 року суддя Лебединського районного суду Сумської області Володимир Стеценко вирішив, що спірні перекази незаконні, а ПриватБанк має повернути 65 тисяч 732 гривні на рахунок жінки та має скасувати штрафи по кредиту.

Проте у державній фінустанові 4 квітня подали на це рішення скаргу до Сумського апеляційного суду. Через це поки у цій справі немає остаточного рішення.

Інформатор писав, що шахраї двічі намагалися викрасти гроші з рахунків у ПриватБанку, а чоловік не змінив фінансовий номер.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.