Пішов у магазин, а гроші з картки зникли: чи повернув ПриватБанк українцю кошти, які вкрали шахраї

У червні 2022 року суддя районного суду Львівської області з’ясовував, чи дійсно кошти списали злодії, які виманили дані по картці у чоловіка

чоловік втратив заощадження
Чоловік просив повернути кошти

У березні 2015 року приблизно о 14:54 під виглядом працівника ПриватБанку чоловіку подзвонив шахрай. Він запропонував збільшити кредитний ліміт по картці. Не підозрюючи нічого поганого, той назвав номер своєї картки. Але коли в нього запитали про CVV/CVC код, термін дії картки та дівоче прізвище його матері, він, нібито, відмовився це зробити.

Власник кредитки відповів, що сам звернеться у банк та збільшить собі кредитний ліміт. Через декілька днів після цієї розмови, чоловік вирішив розрахуватися за покупки у Львові, але виявилося, що на його рахунку всього 9 гривень.

Він одразу зателефонував до ПриватБанку та оператор йому розповів, що майже 16 тисяч гривень з його рахунку зникали частинами у день, коли дзвонив фальшивий співробітник банку. Спочатку вкрали 804 гривні, потім – понад 5 тисяч гривень, далі трохи більше – понад 7 тисяч гривень і наостанок злодій забрав трохи більше ніж 3 тисяч гривень. Виявилося, що спочатку гроші з кредитки перерахували на іншу, зарплатну картку чоловіка, а потім переказали на картку мешканця Херсону.

Як тільки він про це дізнався, то одразу звернувся до Жидачівського райвідділку поліції у Львівській області. Там відкрили кримінальне провадження №12015140200000266, яке потім передали до поліції Херсонщини.

Також постраждалий попросив ПриватБанк не нараховувати відсотки на зниклі кредитні кошти. Але йому відмовили.

Що було у суді

До суду першим подав позов ПриватБанк. Його адвокати заявили, що чоловік має повернути понад 37 тисяч гривень кредиту, процентів та штрафу. У відповідь на це чоловік подав зустрічний позов та просив, що фінустанова повернула вкрадені кошти на карту.

За словами постраждалого клієнта, він не знімав гроші через «Списання експрес-платежу по телефону 3700», а такою операцією скористалися шахраї.

«Жодних відомостей про належну йому кредитну картку, а саме номер картки, пароль, дівоче прізвище матері він нікому не повідомляв, а також не повідомляв паролі входження в інтернет-систему «Приват 24», - йдеться в матеріалах справи з сайту судового реєстру.

На це у ПриватБанку відповіли, що для списання коштів через експрес-платежі потрібно було знати ПІН-код карти, проте чоловік не заявляв про її втрату. Отже, або він комусь його повідомив або це робив саме постраждалий. Крім того розслідування злочину, це ще не вирок суду, тому поки його немає гроші має повертати саме власник карти.

Що вирішив суд

Суддя встановив, що у березні 2015 року в поліції відкрили провадження, а в жовтні 2020-го закрили. Офіційна причина – «відсутності складу кримінального правопорушення». Також, кошти вкрали 7 березня, а до банку чоловік звернувся тільки 10 березня.

«Хоча його обов`язком було зробити це невідкладно. Більше того, (чоловік) не просив заблокувати його банківську картку, а лише просив зупинити нарахування відсотків», - такий висновок зробив суддя.

На користь чоловіка мав би зіграти факт того, що шахрай йому дзвонив. Проте виявилося, що «Київстар» записи про надані послуги зберігаються три роки. Судове засідання відбувалося у 2021-му, тому цих даних вже не існувало.

Також суддя зауважив, що списати гроші через опцію «Списання експрес-платежу по телефону 3700» міг або сам власник картки, або хтось інший, коли дзвонив з його фінансового номера.

«Суд звертає увагу на загальнодоступність інформації про шахрайські схеми з банківськими картками та недопустимість розголошення, у тому числі по телефону, конфіденційної інформації, яка стосується персональних даних цих карток», - написано у матеріалах справи.

Через це суддя вирішив, що чоловік має повернути банку майже 12 тисяч кредиту. Проте дозволив не платити відсотки та штраф. Однак банк за рішенням суду не має повертати гроші на рахунок постраждалого, тому що не було доказів, що гроші вкрали шахраї. Таке рішення у червні 2022 року ухвалив суддя Жидачівського районного суду Львівської області Андрій Павлів.

Інформатор розповідав, що ПриватБанк відмовився скасовувати шість кредитів, які за жінку могли оформити шахраї.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube