Шахраї двічі намагалися викрасти гроші з рахунків у ПриватБанку: чоловік не змінив фінансовий номер

У жовтні 2021 року суддя Лозівського міськрайонного суду Харківської області вирішував, чи дійсно злодії перевипустили сімку, або чоловік щось приховує

Шахраї зацікавилися чужими фінансами, коли чоловік був на нічній зміні
Шахраї зацікавилися чужими фінансами, коли чоловік був на нічній зміні

На початку червня 2018 року під час нічної зміни о 23:26 чоловіку на телефон прийшло повідомлення про заміну SIM-карти. Він зрозумів, що це злодії хочуть вкрасти його гроші, тому взяв телефон співробітника та подзвонив до ПриватБанку.

В той же вечір чоловік зателефонував до Vodafone, щоб розблокувати SIM-картку, проте це вдалося зробити лише за два дні. Увійшовши до своєї електронної пошти, він помітив заявку на отримання кредиту в SOS CREDIT, яка потребувала доопрацювання: уточнення особистого номеру телефону.

Щоб не втратити кошти, чоловік знов звернувся до ПриватБанку та попросив перевипустити картки через те, що ними цікавляться шахраї. Таке прохання у банку виконали та надали нову картку «Універсальна», на якій був встановлений кредитний ліміт у 1 тисяча 030 гривень та карту «Для виплат».

Через чотири дні після невдалої спроби злодіїв «повісити» на нього кредити чоловік помітив, що SIM-карту нібито знову було заблоковано. Виявилося, що під час перевипуску він вказав той же фінансовий номер, який був у нього до цього. Вчергове чоловік попросив ПриватБанк заблокувати рахунки.

Коли він став розбиратися, чому так сталося, то помітив: його кредитний ліміт був збільшений до 7 тисяч 500 гривень. Більш того, співробітниками банку було зафіксовано підозрілі дії по картках. Враховуючи те, що банк не міг зв`язатися з клієнтом, там вирішили їх заблокувати. Однак завадити втраті понад 4 тисяч гривень не вдалося.

Чоловік про це нічого не знав, тому що сімка була начебто заблокована, тому не надходили повідомлення про переказ коштів.

Що було у суді

Постраждалий просив, щоб на його карті поновили 1 тисячу 030 гривень кредиту та списали всі штрафи та проценти, які нарахував ПриватБанк після пакостей злодіїв.

За словами чоловіка, понад рік банк мовчав. За цей час він встиг звернутися до поліції та написати колективну скаргу через те, що банк нібито не хотів списувати борги, які з’явилися через дії шахраїв. Проте у фінустанові вважали, що борг – це відповідальність клієнта, і тому ПриватБанк звернувся до суду, щоб забрати гроші. 

У фінустанові нагадали, що під час перевипуску карт чоловік залишив той самий номер телефону, за яким шахраї вже намагалися викрасти гроші. Крім того, коли їм це начебто вдалося, то вони переказали гроші з однієї карти чоловіка на іншу.

«Для цього необхідно знати останні цифри другої карти. Зважаючи на відомості, які знали шахраї, банк вважає, що (чоловіком) було розголошено його фінансові дані самостійно, а тому банк не несе відповідальність за вказані дії», - йдеться у матеріалах справи з сайту судового реєстру.

Що вирішив суддя

Суддя вивчив всі обставини справи та з’ясував, що поліція ще шукає злодіїв та поки їх не знайшла. Також в суді знали, що чоловік звернувся до Приватбанку та просив повернути гроші, які вкрали. Однак банк цього не зробив, натомість вимагає грошей вже з клієнта.

Щоб закінчити суперечку, адвокат банку сказав, що чоловік запізно звернувся до суду і час, коли він міг позиватися до ПриватБанку нібито вичерпано. Однак виявилося, що строк закінчився у період карантину, а до цього постраждалий намагався врегулювати ситуацію з банком самотужки. Тому це була поважна причина і суддя продовжив розглядати справу.

Виявилося, що у ПриватБанку не було ніяких доказів, що чоловік комусь повідомив інформацію про картку, або десь її загубив. Тому у жовтні 2021 року суддя Лозівського міськрайонного суду Харківської області Тимур Каращук вирішив, що банк має повернути 1030 гривень на рахунок.

З цим рішенням не погодилися у ПриватБанку та подали на нього скаргу. Через повномасштабне вторгнення справи з Харківського апеляційного суду «переїхали» до Полтавського апеляційного суду.

Там судді встановили, що в день викрадення коштів сімку не блокували. Крім того, чоловік був непослідовний, коли говорив про суми та дати зникнення коштів. Через це у липні 2022 року судді Полтавського апеляційного суду Оксана Маміна, Наталія Пилипчук та Олена Тичкова постановили, що ПриватБанк не зобов’язаний відновити залишок коштів на рахунку.

Інформатор писав, що ПриватБанк відмовився скасовувати шість кредитів, які за жінку могли оформити шахраї.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube