Суд ООН вирішив, чи має юрисдикцію за позовом України проти рф: що відомо

Читать на русском

Засідання відбулося у Палаці миру в Гаазі, де розташований Міжнародний суд ООН

Читать на русском
Позов України проти росії в суді ООН
Суд ООН підтвердив свою юрисдикцію за позовом України через вторгнення рф. Колаж: Інформатор

Засідання відбулося у Палаці миру в Гаазі, де розташований Міжнародний суд ООН

Міжнародний суд ООН постановив, що має юрисдикцію на розгляд справи за позовом України проти росії. Це визнали під час засідання у гаазькому Палаці миру, де знаходиться Міжнародний суд ООН. Воно відбулося у п’ятницю, 2 лютого.

Про це стало відомо з трансляції засідання суду. Відтепер позов вважається повністю або частково прийнятним. Далі – розгляд справи по суті.

Йдеться про позов, який наша Україна подала проти росії 26 лютого 2022 року щодо маніпуляцій у відношенні Міжнародної конвенції про запобігання геноциду. Агресор намагався виправдати напад на нашу державу, оголосивши “спеціальну військову операцію”. Тоді окупанти заявили, що вторглися через нібито “геноцид на Донбасі з боку України”.

Наша держава вимагає визнати відсутність достовірність доказів “геноциду на Донбасі”. Також просить визнати порушення росією конвенці, коли вона визнала “незалежність” самопроголошених терористичних “л/днр”.

Україна проти росії у суді ООН: що відомо

Ще один був поданий у 2017 році, ще до початку повномасштабного вторгнення росії в Україну. У справі, розгляд якої триває вже майже сім років, росія звинувачується у тому, що вона постачала зброю та фінансувала проросійські сили, включаючи сепаратистів, які збили в липні 2014 року рейс MH17 авіакомпанії Malaysia Airlines. У результаті катастрофи загинули всі 298 осіб, які перебували на борту. У листопаді 2022 року МКС засудив до довічного ув'язнення за причетність до збиття рейсу MH17 трьох осіб: двох росіян і одного українця.

А 31 січня Міжнародний суд ООН постановив, що росія порушила норми Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму, не здійснивши належного розслідування фінансової підтримки сепаратистських груп на сході України у 2014 році. Втім, суд не зобов’язав росію виплатити компенсацію нашій державі, як того вимагали.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.